Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
13/02/2020 - 19:15

Miś Tuliś spotkał się z przedszkolakami!

Dzieci, które przybyły dzisiaj do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamionce Wielkiej, wraz z Misiem Tulisiem udały się na poszukiwanie przyjaciela, do którego mocno mogłyby się przytulić.

- Nawyk czytania trzeba rozbudzać w dzieciach od lat najmłodszych, dlatego w naszej bibliotece i jej filiach, na terenie gminy Kamionka Wielka, cyklicznie promujemy książkę poprzez różne akcje czytelnicze: lekcje biblioteczne, teatrzyki, spotkania autorskie, Noce bibliotek, Narodowe czytania, konkursy czytelnicze, itp. Natomiast już jutro zapraszamy na „Walentynkową randkę w ciemno z książką” - zachęca Anna Ziobrowska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamionce Wielkiej. 

Stąd też, najmłodsze dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamionce Wielkiej spotkały się dzisiaj z bohaterem książki „Kochamy Cię, Misiu Tulisiu” Davida Mellinga, której motywem przewodnim była przyjaźń. Oprócz zapoznania się z jego ciekawymi przygodami, latorośle mogły własnoręcznie wykonać sercowe postacie.

- Podążając za tym przykładem, warto zaplanować sobie czas, na kolejne przyszłotygodniowe spotkanie, gdyż książka jest największym z darów, jakie możemy ofiarować dziecku. Darem na zawsze, na całe jego dziecięce i dojrzałe życie – dodaje bibliotekarka.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: Anna ZiobrowskaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe