Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
10/06/2019 - 10:25

Młodzi ludzie z pasją poszukiwani!

Sądecka Biblioteka Publiczna poszukuje utalentowanej młodzieży z zacięciem literackim i fotograficznym. W tym celu ogłoszono konkursy, trwają też zapisy na warsztaty. Cel? SĄDECKI CZYTELNICZY BLOG MŁODZIEŻOWY.

MŁODZI LUDZIE Z PASJĄ POSZUKIWANI!!!!!

Sądecka Biblioteka Publiczna poszukuje utalentowanej młodzieży z zacięciem literackim i fotograficznym. W tym celu ogłoszono konkursy, trwają też zapisy na warsztaty. Cel? SĄDECKI CZYTELNICZY BLOG MŁODZIEŻOWY.

Sądecka Biblioteka Publiczna realizuje projekt „CzyTAM TU – młodzi o książkach”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach którego powstanie młodzieżowy blog literacki.

By wyłonić grupę redakcyjną, która zadba o zamieszczane treści ale i stronę wizualną bloga,  ogłoszono konkursy – literacki i fotograficzny. Konkursy skierowane są do ludzi młodych (ze szkół ponadpodstawowych oraz starszych klas szkół podtswowych) , z pasją tworzenia, chęcią rozwijania zdolności oraz zaistnienia i pokazania swego talentu publiczności. Powstałe prace literackie i fotograficzne będą wyeksponowane w wakacyjnej bibliotecznej galerii online, powakacyjnej wystawie tradycyjnej i co najważniejsze zamieszczone jako jedne z pierwszych wpisów na młodzieżowym blogu czytelniczym! Najlepsi autorzy oprócz nagród rzeczowych będą mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach dziennikarskich z Maciejem Orłosiem i Karoliną Piekarską oraz fotograficznych z Piotrem Droździkiem. Zdobędą w ten sposób wiedzę niezbędną w tworzeniu młodzieżowego bloga poświęconego tematyce okołoksiążkowej. Dzięki pomocy profesjonalistów stworzą własną przestrzeń, na której będą się mogli dzielić nowinkami ze świata książkowego, umieszczać wywiady z autorami, pisać wiersze, własne przemyślenia czytelnicze i co najważniejsze – polecać sobie nawzajem warte przeczytania książki. W ramach projektu „CzyTAM TU – młodzi o książkach”, młodzi ludzie spotkają się też z Patrykiem Obarskim - blogerem literackim oraz wezmą udział w „Narzędziowniku blogera”, czyli poznają zasady tworzenia bloga i umieszczania na nim swoich wpisów.

Organizator – Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego – poszukuje więc osób, które kochają czytać, nie wyobrażają sobie świata bez książek i chcą tę pasją dzielić się z rówieśnikami. Osób, które lubią pisać oraz takich, które fotografują, rysują i tworzą grafiki komputerowe. Dzięki ich zaangażowaniu, w ostatnich miesiącach bieżącego roku powstanie nowy obszar działalności i samorealizacji młodzieży, tworzony przez pasjonatów, którzy swym entuzjazmem i działalnością zachęcą innych do spotkań z książką. Młodzieżowy blog czytelniczy będzie nie tylko miejscem wypowiedzi ale i płaszczyzną rozmów – będzie służył porozumiewaniu się, komentowaniu zamieszczanych wpisów i wzajemnemu inspirowaniu się młodych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę Sądeckiej Biblioteki Publicznej – www.sbp.nowysacz.pl, gdzie znajdują się regulaminy konkursów oraz szczegółowe informacje dotyczące zapisów na warsztaty.Dziękujemy za przesłanie błędu