Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
14/02/2024 - 11:50

Młodzież z Nowego Sącza nie zna słowa nuda! Sprawdź, co przygotowali tym razem

Ibiegłoroczny, wrześniowy Młodzieżowy Wieczór Filmowy okazał się strzałem w dziesiątkę. Co tym razem organizatorzy "PlenEAR Poetycko" przygotowali dla uczniów i studentów?

W poniedziałek młodzież sądeckich szkół rozpoczęła ferie zimowe. Uczniowie mają teraz mnóstwo wolnego czasu i mogą odpocząć od natłoku szkolnych obowiązków. Czy najbliższe 2 tygodnie miną im na nudzie? Nic bardziej mylnego!

Ciekawe rozwiązanie proponuje sądecka młodzież, która stworzyła projekt „PleNEAR”. Skierowany jest do młodych ludzi pragnących się rozwijać i tworzyć wymarzoną rzeczywistość we własnym mieście. We wrześniu zorganizowali Młodzieżowy Wieczór Filmowy – wydarzenie, które okazało się doskonałym rozwiązaniem i przyciągnęło wielu sądeckich uczniów. Co przygotowano tym razem?

Już 15 lutego młodzież spotka się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu, by dyskutować o poezji i pokazać jej ciekawe strony. Posłuży temu wiersz Juliana Tuwima pt. „Warszawa”. Celem spotkania jest zestawienie tytułowego miasta z realiami Nowego Sącza.

Organizatorom zależy przede wszystkim na odnajdywaniu poezji we współczesności, czyli „świeżym” spojrzeniu na dawny utwór. Takie spotkanie to gwarancja rozwoju i  budowania międzyszkolnej wspólnoty. Po dyskusjach i wystąpieniach na wszystkich czekać będzie poczęstunek w miłej atmosferze.

„PlenEAR Poetycko” to doskonała okazja do poznania nowych ludzi w otaczającym klimacie poezji. Młodzież znów pokazuje chęć zaangażowania i tworzenia w Nowym Sączu przyjaznych warunków dla uczniów i studentów. Przyjdź i przekonaj się, jak kolejna edycja tego wydarzenia przyniesie dla nich sukces! (JP, fot: StockSnap)Dziękujemy za przesłanie błędu