Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 grudnia. Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
14/03/2018 - 11:25

Mrok, las, góry i marsz z kompasem - co się działo na górze Łopień? [Zdjęcia]

Mrok, las, trudne warunki i marsz z kompasem w dłoni - zobacz, co się działo nocą na górze Łopień. To był prawdziwy test dla odważnej młodzieży!

Młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS "Strzelec" OSW w Tymbarku, w tym uczniowie Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku i szkół średnich powiatu limanowskiego, uczestniczyła w nocnych manewrach na górze Łopień w Beskidzie Wyspowym. To była wyprawa dla najbardziej wytrwałych!

Zobacz też: Dołączyli do strażników dobrego powietrza. Kolejny czujnik smogu w regionie!

Zajęcia szkoleniowe obejmowały zagadnienia z zakresu obrony cywilnej, terenoznawstwo i pierwszą pomoc przedmedyczną w górach, poruszanie się w słabych warunkach widoczności w terenie leśnym i górzystym z zachowaniem zasad taktyki zielonej, trening podstawowych elementów podczas marszu np. reakcja na kontakt, obrona okrężna, odpoczynek pasywny, umiejętności posługiwania się mapą oraz kompasem podczas marszu.

Zobacz też: Tymbark: Kolejna ważna inwestycja startuje lada moment. Co się będzie działo? [Zdjęcia]

Kilkugodzinny trud szkoleniowy zwieńczyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek przy Wiacie Turystycznej na szlaku 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Tymbarku. Nocne manewry w ramach zajęć szkoleniowych przygotowali: drużynowy ZS Paweł Mamala i sekcyjny ZS Kamil Smoroński.

[email protected], Źródło/Fot. UG Tymbark

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu