Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
30/08/2019 - 19:50

Mszana Dolna: awansowali na stopień nauczyciela mianowanego

Koniec tegorocznych wakacji okazał się bardzo miły dla Anny Stanisławskiej i Mateusza Dąbrowy, pedagogów zatrudnionych w placówkach oświatowych Gminy Mszana Dolna, którzy uzyskali stopnie nauczycieli mianowanych.

Pedagodzy zatrudnieni w placówkach oświatowych Gminy Mszana Dolna 22 sierpnia uzyskali stopnie nauczycieli mianowanych. 

Anna Stanisławska jest nauczycielką języka angielskiego oraz historii w Szkole Podstawowej w Glisnem, zaś Mateusz Dąbrowa uczy wychowania fizycznego i techniki w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kasince Małej.

Komisje Egzaminacyjne w składzie: Krystyna Pajka i Czesława Łabuz, dyrektorzy placówek oświatowych, w których są zatrudnieni  pedagodzy, Waldemar Alzak i Władysław Ścianek, eksperci z listy ekspertów ustalonej przez MEN oraz Danuta Nowak, przedstawicielka Gminy Mszana Dolna, oceniały m.in.: dorobek zawodowy nauczycieli, ich wiedzę i umiejętności, a także znajomość przepisów prawnych.

Akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego Annie Stanisławskiej i Mateuszowi Dąbrowie wręczył Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, życząc otrzymania stopnia nauczyciela dyplomowanego.

Mianowanie jest trzecim stopniem awansu zawodowego nauczyciela, uzyskanym po co najmniej sześcioletniej pracy w zawodzie.  

(MK) Żródło i foto informacja prasowaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)