Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
25/09/2020 - 15:45

Mystkowianie z nagrodą na zielonogórskim festiwalu

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Oblicza tradycji” w Zielonej Górze była wyjątkowa, bo odbywała się online. Decyzją Rady Artystycznej w kategorii zespołów polskich II miejsce oraz nagrodę w wysokości 800 euro otrzymał Zespół Regionalny Mystkowianie z Mystkowa.

Mystkowianie
Podczas trzydniowych przeglądów konkursowych mogliśmy podziwiać na telebimach oraz w sieci 30 zespołów ludowych z całego świata, 11 kapel oraz 15 solistów. Mystkowianie w Zielonej Górze zaprezentowali się w trzech odsłonach prezentując program muzyczno – taneczny, solistę (Dominika Szołdrowska) oraz muzykę (Anna Wiktor, Artur Wiktor, Kacper Michalik, Damian Cwynar oraz Łukasz Kowalik. Ca przygotowanie prezentacji odpowiadał choreograf Patryk Rutkowski oraz Kamil Wiatr.

- Nagroda zielonogórskiego festiwalu jest dla nas wielkim wyróżnieniem – szczególnie w tym ciężkim dla wszystkich roku. Już sama kwalifikacja i udział był dla nas sporym zaskoczeniem. Zostaliśmy zauważeni na tle wielu wspaniałych Zespołów z całej Polski. To dla nas wielka motywacja do dalszej pracy – mówi Patryk Rutkowski.

Mystkowianie
I miejsce zdobył ZR Grojcowianie z Wiepsza, III miejsce ex aequo: Zespół Pieśni i Tańca Pałacu Kultury Zagłębia „Gołowianie” z Dąbrowy Górniczej i Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” z Rzeszowa. Wyróżnienie trafiło do Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Lubuskiego. (Kamil Wiatr.)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)