Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
21/10/2019 - 14:55

Na to boisko czekano tu od lat. Wielka feta w Królowej Polskiej

Szkoła Podstawowa w Królowej Polskiej doczekała się boiska wielofunkcyjnego. Na ten dzień czekała cała miejscowa społeczność.

To był ważny dzień dla lokalnej społeczności. W otwarciu długo wyczekiwanego boiska uczestniczyli proboszcz parafii pod wezwaniem  Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Królowej Górnej ks. Krzysztof Pasyka,  przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie Pan Kazimierz Gargula,  radny powiatowy Józef Świguta, radni Kamionki Wielkiej na czele z przewodniczącym Marcinem Kiełbasą, wójt poprzedniej Kazimierz Siedlarz oraz jego następca Andrzej Stanek oraz dyrektorzy szkół, dyrektor ZOSZ,  sołtysi oraz licznie zgromadzonych mieszkańców.

Uroczystość rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu państwowego przez zgromadzonych,  po czym głos zabrała dyrektor szkoły Anna Dudzińska, która nie kryła radości i wdzięczności, dla tych, dzięki którym powstało miejsce, z którego korzystać będą dzieci, młodzież i starsze pokolenie. Szczególne ukłony skierowała do Kazimierza Siedlarza, Andrzeja Stanka, Lucyny Nowak – emerytowanej dyrektor szkoły w Królowej Polskiej, radnego Mariana Ogórka i wszystkich tych, dzięki inwestycja została z powodzeniem zrealizowana.

Zobacz też: Zobacz szkołę na miarę XXI wieku. Gdzie takie cudeńko wybudują?

Nie obyło się też bez przecięcia wstęgi i poświęcenia płyty boiska. Obecny gospodarz gminy podkreślił przy okazji, że inwestycja ta jest zasługą w pierwszej mierze radnych, którzy w stosownym momencie decydowali o środkach i lokalizacji jak również urzędników gminy, którzy  pozyskali dofinansowanie i w szybkim tempie opracowali wymaganą dokumentację.

Zwieńczeniem uroczystości  był występy przygotowane przez uczniów i dzieci z Królowej Polskiej, czyli tych, którym w pierwszej kolejności ten obiekt jest dedykowany.

Zobacz też: Bobry lubują się w ekstremalnych warunkach mieszkaniowych? [WIDEO]

Przypomnijmy, że inwestycja „Budowa treningowego boiska piłkarskiego o nawierzchni poliuretanowej w miejscowości Królowa Polska” realizowane było  na podstawie umowy o dofinansowanie  zawartej pomiędzy Ministerstwem Sportu i Turystyki a gminą Kamionka Wielka jeszcze w 2017 r. w ramach programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej. Dofinansowanie projektu wynosiło 174,1 tys. złotych. Roboty budowlane rozpoczęto w maju 2018 r. Całość przedsięwzięcia pochłonęła ponad 582 tys. złotych z czego m.in. 1 tys. 400 zł to koszt wykonania map do celów projektowych, kolejne prawie 5 tys. zł wydano na projekt budowlany.

Same roboty budowlane pochłonęły ponad 339 tys. zł w tym wspomniane dofinansowanie. Dodatkowe roboty budowlane zlecone w 2019 r.,  obejmujące wykonanie muru oporowego, odwodnienia, osprzętu boiska, placu utwardzonego, ogrodzenia oraz drogi do boiska  kosztowały z kolei ok. 229 tys. zł. 

ES [email protected] Fot.: UG w Kamionce Wielkiej Grzegorz MaciaśDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)