Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
23/05/2018 - 20:10

Nabożeństwo majowe w Małej Wsi - tutaj tradycja nie zamiera

Jak co roku, mieszkańcy Małej Wsi, wraz z parafialnym oddziałem Akcji Katolickiej, zgromadzili się na dziękczynnym i wotywnym nabożeństwie majowym. Czwartkowa msza odbyła się z udziałem prawie 70 osób i nie przeszkodził w niej nawet miejski autobus, przejeżdżajacy między wiernymi a ołtarzem.

nabożeństwo majowe w Nowej Wsi

Nabożeństwo odbędzie się przy zabytkowej kapliczce przy ul. Starowiejskiej (gdzie codziennie, przez cały maj, śpiewane są majówki). W czwartek 24 maja, o godzinie 19, wierni modlić się będą do Matki Bożej o wiele łask, będą też Jej dziękowali za łaski dotychczas otrzymane.

p. Bogusława Pietrzak

Mszę odprawi ks. Łukasz Pukło, wikariusz i asystent Akcji Katolickiej parafii św. Heleny. O oprawę mszy św. i wystrój kapliczki zadbają członkowie Akcji Katolickiej i członkowie Klubu 50+ oraz Stowarzyszenia Konwalia. Po zakończeniu uroczystości na dzieci będzie czekał słodki poczęstunek. (Bogusława Pietrzak) Fot. TK

nabożeństwo majowe w Nowej Wsi

Nabożeństwo majowe w Małej Wsi [ZDJECIA]
Zobacz zjęcia z nabożeństwa majowego, jakie odbyło się przy kapliczce w Małej Wsi, przy ul. Starowiejskiej w czwartek 24 maja.


Dziękujemy za przesłanie błędu