Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 maja. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
20/04/2021 - 09:45

Najlepsza fotografia marca wybrana. Sprawdź jak się prezentuje i co przedstawia

Sądecka Grupa Fotograficzna wybrała, spośród wielu nadesłanych prac najlepsze zdjęcie miesiąca marca. Fotografie miały obrazować "teksturę”. Zwycięzcą został Marcin Biernat.

Sądecka Grupa Fotograficzna ogłosiła, że tematem przewodnim marcowego konkursu na najlepsze zdjęcie będzie "tekstura". Jak się okazało, zwycięzcą został Marcin Biernat. Jego fotografia przedstawia ciekawe i artystyczne ujęcie górskiego lasu, które według  jurorów bardzo dobrze oddaje temat pracy.

- Zdjęcie wykonane zostało podczas spaceru na Wielką Rawkę w czasie niekorzystnych, z punktu widzenia piechura, warunków pogodowych. Z perspektywy fotografa było jednak wręcz przeciwnie - opisuje zdjęcie autor.

Przeczytaj również: Robienie zdjęć jest twoją pasją? Zgłoś się do Sądeckiej Grupy Fotograficznej

Marcin Biernat jest fotografem hobbystą. Od 2010 r. posiada Canona 500D z którym pierwotnie eksperymentował metodą freelensingu, by później na kilka lat rozstać się z nim, na rzecz "leniwej" 
fotografii mobilnej. Od jesieni 2019 r. ciągłe wyjazdy w góry zmobilizowały go, by wrócił do Canona. Poszerzył horyzonty o lustrzankę analogową, z którą stawia pierwsze kroki.

Zobacz także: Pasjonaci fotografii znów się w piątki spotykają

Sądecka Grupa Fotograficzna przypomina, że trwa konkurs na najlepszą fotografię kwietnia. Aby wziąć w nim udział należy dołączyć do grupy na Facebooku, a następnie dodać zdjęcie z hasztagiem #FOTMSC2021. Tym razem motywem przewodnim jest „wieloplanowość”. Tylko jedna autorska fotografia może brać udział w konkursie w danym miesiącu. Już za kilka dni dowiemy się kto został 
zwycięzcą. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje "Sądeczanin". (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Marcin Biernat, Sądecka Grupa Fotograficzna)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020

„Mecenas Czytelnictwa”