Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
19/11/2020 - 14:00

Nareszcie! Wszyscy uczniowie z Piwnicznej są już na platformie Teams!

Wracamy do tematu zdalnego nauczania w szkołach działających na terenie gminy Piwnicznej-Zdroju. Od poniedziałku 16 listopada już wszystkie dzieciaki mogą się uczyć on-line kontaktując się bezpośrednio z nauczycielami.

W publikacji  Inne dzieciaki uczą się on-line, u nas średniowiecze. Gorzki głos z Piwnicznej przedstawiliśmy skargę rodziców SP nr 1 w Piwnicznej – nauczanie zdalne w tej szkole cały czas odbywało się jedynie za pomocą kart, które nauczyciele przesyłali za pomocą dziennika elektronicznego. 

Burmistrz Dariusz Chorużyk deklarował wtedy, że obsługa szkoły cały czas pracuje nad tym, by nauczanie przenieść na platformę Microsoft Teams. Z kolei rodzice ze szkoły w sołectwie Głębokie ripostowali, że w tej placówce Teams działa już września, podobnie jak szkolenia uczniów przygotowywanych od początku roku szkolnego na kolejne zawieszenie tradycyjnego nauczania.

Kilka dni później, 11 listopada do tematu odniósł się dyrektor SP nr 1 Zenon Citak. -  (...) po 3 tygodniach oczekiwania na licencję Microsoft Office365 dla wszystkich nauczycieli i uczniów kończę wprowadzanie ww. do sytemu. W możliwie krótkim czasie zostanie przygotowana platforma Microsoft Teams, która umożliwi prowadzenie lekcji w formie online. Zasady korzystania z platformy oraz dane do logowania (login oraz hasło) dla uczniów zostaną przesłane za pośrednictwem dziennika elektronicznego do piątku 13.11.2020 włącznie. Planowane rozpoczęcie zajęć za pośrednictwem Teams-a - poniedziałek 16.11.2020 r. - deklarował na profilu szkoły na Facebooku.

Zobacz też: Jeden lekarz przyjmuje ponad stu pacjentów dziennie! A jeszcze są pretensje...

- Dotychczas nasza szkoła mogła korzystać z platformy na zasadzie testowej (tzw. okres próbny) i do dyspozycji mieliśmy 25 licencji dla nauczycieli i 25 dla uczniów. Obecnie mamy nieograniczony dostęp do platformy - komentował odnosząc się do zniecierpliwienia rodziców.

Dziś sprawdziliśmy, czy deklaracje Chorużyka i dyrektora się zostały spełnione. – Tak, od poniedziałku 16 listopada wszystkie szkoły na terenie gminy już pracują na platformie Teams. Nie wiem do końca jak to jest w Wierchomli, gdzie szkołę prowadzi stowarzyszenie i gdzie zawsze były problemy z Internetem, ale w przypadku pozostałych czterech placówek system już działa – informuje włodarz gminy. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”