Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
11/08/2016 - 09:10

Narodowe Czytanie. Tym razem z Quo vadis Sienkiewicza

Prezydent Andrzej Duda zaprasza wszystkich do publicznego czytania powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Historia o wielkiej miłości Ligi i Winicjusza i upadającym Cesarstwie zabrzmi 3 września.

Po „Lalce” Prusa przyszedł czas na powieść Sienkiewicza. „Quo vadis” (1896) wygrało w internetowym plebiscycie z „Chłopami” Władysława Reymonta, „Popiołami” Stefana Żeromskiego, powieścią „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej i „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego.

– Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis” 3 września 2016 roku. Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku. Bardzo dobrze przyjęła się również w Nowym Sączu, gdzie miłośnicy lektury spotykają się na Plantach pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Włączają się w nią Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, Miejski Ośrodek Kultury i Sądecka Biblioteka Publiczna.

(JB), fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu