Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
09/09/2020 - 11:25

Nasi śpiewali nad Adriatykiem i zupełnie zaskoczyli Chorwatów

Melodie zespołu Kasinianie-Zagórzanie wybrzmiały nad Adriatykiem. Zespół regionalny z Kasiny Wielkiej urzekł Chorwatów swoją charyzmą. Na koniec swojego występu wprawili gospodarzy w osłupienie.

Zespół Kasinianie-Zagórzanie w Chorwacji

Zobacz również: Prezydentowi Handzlowi chce się płakać. Co się takiego stało w Nowym Sączu?

Zespół zaczął tworzyć swoją historię już 50 lat temu. Dawniej w Kasinie działały dwa zespoły – Kasinianie i Zagórzanie. W 1996 roku połączyły się i od tej pory tańcują, grają i śpiewają razem. Miłość do folkloru często jest tam przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Pod koniec tegorocznych wakacji zespół z Kasiny Wielkiej (gmina Mszana Dolna) urzekł Chorwatów. Kasinianie-Zagórzanie wzięli udział w wydarzeniu Kvarner Festival Days, w ramach międzynarodowego festiwalu muzyki folklorowej i tańca. Zespół promował regionalną kulturę dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy Mszana Dolna.

Czytaj także: Mszana Dolna najlepsza w wydatkach na ochronę zdrowia. Czy utrzyma wynik?

Zespół Kasinianie-Zagórzanie w Chorwacji

Zespół z Kasiny Wielkiej występował nad samym brzegiem Adriatyku w miejscowości Kralijevica. Zaprezentowali program wokalno-taneczny „Na zagórzańską nutę”. Publiczność przyjęła ich bardzo ciepło i nagrodziła oklaskami. Najbardziej gospodarzom wydarzenia spodobało się jednak wykonanie ich chorwackiej piosenki „Zoraje”. Kasinianie-Zagórzanie zaśpiewali ją na sam koniec występu wraz z publicznością. (PS)

Tak tańcowali nad Adriatykiem
Zespół regionalny Kasinianie-Zagórzanie z Kasiny Wielkiej dotarł aż nad Adriatyk. Tam zachwycił swoim występem Chorwatów.


Dziękujemy za przesłanie błędu