Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
30/04/2020 - 10:25

Nasza sonda: PWSZ czy WSB-NLU? Coraz więcej oddanych głosów i zacięta walka

Czy da się porównać nieporównywalne? Uczelnie od wielu lat walczą o studentów, jednak zarówno PWSZ, jak i WSB-NLU są wybierane przez młodych ludzi w zależności od zainteresowań i kierunku, w jakim zamierzają się kształcić. Zapytaliśmy sądeczan o zdanie.

Nasza sonda ukazała się w artykule dotyczącym tegorocznego naboru na studia. Rozmawialiśmy z rektorami sądeckich uczelni wyższych o tym, czy są gotowi odroczyć termin rekrutacji. Jak się okazało – polityka zarówno jednej, jak i drugiej uczelni jest dostosowana do obecnie panującej epidemii.

Kluczowe decyzje zapadają w oparciu o oficjalne stanowiska ministrów, a także Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych i Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Sonda ”Na której uczelni chciałbyś studiować?”, opublikowana na łamach naszego portalu 24 kwietnia br., została wyświetlona przez ponad tysiąc osób. Czy dzięki tak szerokiej próbie udało się uzyskać wyniki, które odzwierciedlają rzeczywiste opinie sądeczan, dotyczące studiów w PWSZ i na WSB-NLU?

Zobacz także: Co z rekrutacją na studia? Rozmawiamy z rektorami sądeckich uczelni wyższych

Początkowo – przez kilka dni – na prowadzeniu była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu. Znacząca przewaga sugerowała, jakie będą wyniki sondy. Ku zaskoczeniu wszystkich sytuacja zaczęła dynamicznie się zmieniać. W rezultacie Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University ma obecnie 62 proc. głosów. Czy tak pozostanie?

[email protected], fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu