Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 sierpnia. Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
19/01/2019 - 16:00

Nie podejrzewasz, co przechowują na tych 70 metrach

Centrum Produktu Turystycznego i Kulturowego Pereł Beskidu Sądeckiego "Pogranicze wczoraj i dziś" powstało w ramach projektu współpracy pn. „Nasze Lokalne Dziedzictwo – poznaj, szanuj, rozwijaj!”.

W projekcie uczestniczy siedmiu partnerów, w tym jeden spoza obszaru województwa małopolskiego oraz dwóch z zagranicy (Słowacja). Partnerami są Lokalne Grupy Działania: Perły Beskidu Sądeckiego, Korona Sądecka (lider projektu), Brama Beskidu, Beskid Gorlicki, Stobrawski Zielony Szlak (partner spoza województwa małopolskiego) oraz MAS OPAL i MAS OKO (partnerzy zagraniczni – Słowacja).

Efektem tego projektu jest utworzenie 4 Centrów Produktu Turystycznego i Kulturowego oraz wiele innych działań, takich jak np. organizacja Wyszehradzkiego Festiwalu Kultur w Nawojowej z udziałem zespołów z Polski, Słowacji i Węgier, konkursy plastyczne na wykonanie lalki w stroju regionalnym, ozdoby wielkanocnej, wykonanie kartki bożonarodzeniowej, konkursy kulinarne, wydanie płyty z kolędami oraz wielu innych materiałów promujących region Pereł Beskidu Sądeckiego oraz obszarów partnerów biorących udział w tym projekcie. Nasze działania projektowe opiewają na kwotę 265 000 zł.

 Centrum Produktu Turystycznego i Kulturowego Pereł Beskidu Sądeckiego pn."Pogranicze wczoraj i dziś" znajduje się w miejscowości Piwniczna Zdrój, w budynku restauracji „Majerzanka”, która znajdującej się tuż przy granicy polsko - słowackiej. Centrum obejmuje powierzchnię  około 70 m kw.. Jego zadaniem jest przede wszystkim zachowanie historii wielu działań z pogranicza polsko - słowackiego. Jest to jedyny taki obiekt na terenie województwa małopolskiego. Uroczyste otwarcie nastąpi w dniu 25 stycznia 2019 roku.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"