Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
28/10/2020 - 10:50

Nie żyje ks. Józef Majka. Przez kilka lat był wikariuszem w Jazowsku

Nie żyje ks. Józef Majka, który przez wiele lat był proboszczem parafii Matki Bożej Bolesnej w Chotowej. Jako wikariusz przez kilka lat duszpasterzował w Jazowsku koło Łącka. Pogrzeb zmarłego kapłana odbędzie się w piątek 30 października w Chotowej.

Ks. Józef Majka urodził się 5 października 1951 roku w Mordarce. W 1969 roku zdał egzamin maturalny w Limanowej i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po kilku latach studiów filozoficzno – teologicznych, 6 czerwca 1976 roku w tarnowskiej katedrze został wyświęcony na kapłana.

Zobacz też Nie żyje ks. Józef Grabowski. Przez kilka lat posługiwał na Sądecczyźnie

Po święceniach jako wikariusz trafił do parafii w Rzezawie. Następnie od 1979 roku przez sześć lat posługiwał w Jazowsku koło Łącka. Potem pracował jeszcze w parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy i w Borowej koło Mielca.

25 lipca 1994 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem św. Zygmunta w Żelichowie. 8 sierpnia 1999 roku objął urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Zaborowie, a 16 października 2008 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Chotowej. Ponadto pełnił funkcję kapelana szpitala w Dębicy oraz dekanalnego duszpasterza trzeźwości w dekanacie Radłów.

Zobacz też Nie żyje ks. Józef Puchała. Był kanonikiem sądeckiej kapituły

Za gorliwie pełnioną posługę kapłańską w 1994 roku otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w 1996 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

Ks. Józef Majka zmarł 27 października. Msza pogrzebowa za duszę kapłana odbędzie się w piątek 30 października o godzinie 14 w kościele parafialnym w Chotowej. ([email protected] Fot. Parafia Chotowa, Portal Diecezji Tarnowskiej)Dziękujemy za przesłanie błędu