Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
05/01/2023 - 08:45

Nie żyje pochodzący z Sądecczyzny ks. Zbigniew Kołodziej. Kapłan miał 69 lat

Nie żyje pochodzący z Brzyny ks. Zbigniew Kołodziej. Kapłan zmarł w środę 4 stycznia w wieku 69 lat. Ostatnie lata życia spędził w rodzinnej parafii w Jazowsku, gdzie posługiwał jako rezydent.

Ks. Zbigniew Kołodziej urodził się 9 lipca 1953 roku w Brzynie koło Nowego Sącza. W 1973 r. ukończył szkołę średnią, zdał egzamin maturalny i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu sześcioletnich studiów filozoficzno – teologicznych, 24 maja 1979 r. został wyświęcony na kapłana.

Zmarł ks. Zbigniew Kołodziej

Jako wikariusz przez cztery lata pracował w Sędziszowie Małopolskim, przez siedem lat w tarnowskiej katedrze i przez dziesięć lat w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Ponadto sprawował funkcję diecezjalnego referenta do spraw pielgrzymek zagranicznych i kapelana szpitala w Dębicy.

Zobacz też Jej serce nad ranem przestało bić. Ratownicy długo ją reanimowali 

W latach 2000 – 2002 mieszkał w Domu Księży Emerytów w Tarnowie przy ul. Pszennej, a w latach 2002 – 2004 mieszkał w parafii Szlachtowa. Od października 2004 roku był rezydentem w rodzinnej parafii w Jazowsku. Zmarł w środę 4 stycznia.

Pogrzeb zmarłego kapłana odbędzie się w poniedziałek 9 stycznia w kościele parafialnym w Jazowsku. O godzinie 13 zostanie odprawiona msza pogrzebowa, po której ciało zmarłego kapłana zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. ([email protected] Fot. Jazowsko.com.pl)Dziękujemy za przesłanie błędu