Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
09/08/2021 - 22:00

Niestrudzony historyk o niemieckiej okupacji - tylko w naszym kwartalniku!

Najnowszy numer kwartalnika "Sądeczanin HISTORIA" od kilku tygodni jest już w sprzedaży. Razem z redaktorem naczelnym Jakubem Bulzakiem przygotowaliśmy dla naszych czytelników materiał promujący wakacyjne wydanie.

W okresie niemieckiej okupacji Nowy Sącz, podobnie jak cała Sądecczyzna, zostały mocno doświadczone. Te czasy przywołują bolesne i trudne wspomnienia. – Wielu sądeczan straciło wtedy życie. Zostali oni upamiętnieni w różnych miejscach naszego regionu – wyjaśnia historyk Jakub Bulzak, redaktor naczelny najnowszego wydania kwartalnika ”Sądeczanin HISTORIA”.

Historyk zwraca także uwagę na liczne publikacje Józefa Bieńka, niestrudzonego kronikarza i dokumentalisty, który na kartach swoich artykułów i książek upamiętnił wydarzenia lat 1939 – 1945. Więcej o postaci wybitnego regionalisty i honorowego obywatela miasta Nowego Sącza możecie przeczytać w naszym kwartalniku.

KUP MIESIĘCZNIK, KUP KWARTALNIK - NAJWYGODNIEJ ONLINE!

- Zawartość obecnego numeru "Sądeczanin HISTORIA” jest efektem wyborów dokonanych przez autorów. Na opisanie czekają kolejni historycy i regionaliści, którzy "zaszczytnym opisem” utrwalili „czyny sławne i podziwiane”. Oznacza to, że przed nami jeszcze wiele pracy, a tematów na kolejne wydania kwartalnika nie prędko zabraknie - dodaje redaktor naczelny Jakub Bulzak.

Kwartalnik można kupić zarówno stacjonarnie, w dobrych punktach sprzedaży na Sądecczyźnie, jak również przez internet, w formie e-wydania, które wśród naszych czytelników cieszy się coraz większą popularnością. Zachęcamy do lektury! (k.kos@sadeczanin.info, film: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu