Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
29/06/2020 - 08:20

Nowoczesna edukacja przedszkolna to Przedszkole Galicyjskie

– Współczesne dzieci, pamiętając o swoim pochodzeniu i tradycji, muszą jednocześnie pobierać naukę odpowiedzialnego i efektywnego korzystania z nowych technologii. To rozumiemy pod hasłem: „Z tradycją w nowoczesność”, które jest misją Przedszkola Galicyjskiego - mówi Dariusz Poremba, dyrektor tej placówki.

Przedszkole Galicyjskie

Właśnie na tym polegać ma kształcenie i wychowywanie nowych pokoleń – w poszanowaniu dziedzictwa małej ojczyzny, idącego w parze z wysokiej jakości nowoczesną edukacją. Dzięki realizacji projektu z dofinansowaniem unijnym Fundacja EUROPA+ tworzy nowe oddziały przedszkolne w Przedszkolu Galicyjskim – trwa rekrutacja do przedszkola na osiedlu Gorzków.

– To nowoczesny budynek, który zapewni dzieciom bezpieczeństwo, nieskrępowany rozwój i możliwość wszechstronnej zabawy – podkreśla Dariusz Poremba. – Od zawsze zależało nam, by wyprzedzać trendy pedagogiczne i cywilizacyjne, stąd w naszych przedszkolach stosujemy nowoczesne środki dydaktyczne – tablice multimedialne, monitory dotykowe, tablety, mamy interaktywną podłogę, tzw. magiczny dywan. Prowadzimy zajęcia z programowania i konstruowania robotów.

To wszystko w połączeniu z kameralnym charakterem placówki, licznymi zajęciami dodatkowymi, a także edukacją regionalną. Zajęcia regionalne świetnie sprawdzają się wśród dzieci w tym wieku, gdyż rodzice coraz częściej oczekują od przedszkola także pokazywania dzieciom dorobku i bogactwa kulturowego naszego wyjątkowego regionu, w którym się wychowywali oni, i w którym wychowują swoje dzieci.

Koncepcja pedagogiczna pracy Przedszkola Galicyjskiego zakłada szczególny nacisk na rozwój kompetencji kluczowych. Kształcenie przebiegać będzie w dwóch kierunkach: nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (tu szczególnie programowanie, robotyka, informatyka, wyszukiwanie informacji, korzystanie ze zdobyczy techniki), a także intensywną naukę języków obcych (codzienne zajęcia wykraczające poza podstawę programową). To wszystko w połączeniu z zajęciami regionalnymi, a także rozwijającymi dla uczniów zdolnych oraz pracą metodą projektu.

- Lista zajęć dodatkowych jest u nas wyjątkowo długa - mówi Dariusz Poremba. - Trzeba wskazać jeszcze na pewno kreatywne zabawy ruchowo-sportowe z piłką, uwielbiane przez dzieci, realizujemy bowiem dedykowany program w tym kierunku. Ponadto zajęcia taneczno-muzyczne i rytmiczne, gimnastykę korekcyjną. Nie zapominamy o aktywności sportowej na świeżym powietrzu.

Ogromny nacisk położono także na logopedię, by pracować z dziećmi nad poprawną wymową. W nowej lokalizacji przy ul. Krokowskiego powstaje obszerny, doskonale wyposażony plac zabaw z terenem rekreacyjnym dla dzieci.

- Dzięki rozległemu placowi zabaw będzie możliwe także organizowanie imprez plenerowych, na przykład pikników integracyjnych, zajęć sportowych dla dzieci, obchodów świąt i uroczystości – wylicza Dariusz Poremba. – Udało nam się także rozwiązać problem w postaci braku miejsc parkingowych, mamy bowiem spory parking i doskonały dojazd do przedszkola aż z dwóch stron.

Rekrutacja do projektu trwa – szczegóły pod numerem telefonu 18 448 72 02, kom. 605 313 747. Aktualności na profilu facebook.com/przedszkolegalicyjskie

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)