Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
26/01/2022 - 16:15

Nowy Sącz: akademik PWSZ po remoncie. Nowe miejsca dla 24 studentów [ZDJĘCIA]

Zakończyły się prace przy Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. W akademiku będzie mogło zamieszkać nawet 200 studentów. Kiedy na nowe piętro wprowadzą się pierwsi lokatorzy?

W ciągu pięciu miesięcy prac, które trwały przy Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, nadbudowano czwarte piętro budynku. Dzięki temu w akademiku jest teraz 11 dodatkowych pokoi. Nowe dwu- i trzyosobowe pokoje z łazienkami pomieszczą łącznie 24 studentów. Łącznie w Domu Studenta może zamieszkać około 200 osób.

Studenci nie wprowadzili się do nowych pomieszczeń od razu po zakończeniu remontu, ponieważ uczelnia musi poczekać na wymagane pozwolenia. Zgodnie z informacją przekazaną poprzez stronę PWSZ, studenci wprowadzą się do akademika w lutym.

Remont Domu Studenta przyniósł nie tylko więcej miejsc, ale też ekologiczne zmiany. Rafał Góra, kanclerz uczelni, dodaje, że na dachu akademika zamontowano 110 paneli fotowoltaicznych o mocy 49 kW. Energia słoneczna pozwoli zaoszczędzić na rachunkach na prąd. Koszt całej inwestycji (wraz z zakupem wyposażenia do pokoi) wyceniono na około 2 miliony złotych.

- Każdy element wzbogacający uczelnię jest dowodem na jej rozwój. Zainteresowanie naszych studentów miejscami w akademiku – z wiadomych, finansowych powodów – jest bardzo duże. Nadto będziemy mogli wzbogacić i rozszerzyć naszą ofertę dla studentów zagranicznych w ramach wymiany w programie Erasmus+  - komentuje Rektor PWSZ, dr hab. Mariusz Cygnar.

- Z niecierpliwością czekamy na oddanie do użytku nowego budynku dla Instytutu Ekonomicznego. To sztandarowa dla nas, obecnie, inwestycja. Prace przebiegają zgodnie z planem i kolejny – jubileuszowy dla uczelni rok akademicki studenci i pracownicy dydaktyczni Instytutu, po wyprowadzce z Ciuciubabki, której część obecnie wynajmujemy od marszałka województwa małopolskiego, rozpoczną w nowym miejscu. Po zakończeniu tej inwestycji wszystkie Instytuty naszej uczelni będą we własnych obiektach – dodaje Rektor i zapowiada rozbudowę Instytutu Pedagogicznego oraz Instytutu Technicznego w przyszłości. ([email protected], fot. PSWZ w Nowym Sączu)

Akademik PWSZ w Nowym Sączu ma nowe miejsca dla studentów
Jesteście ciekawi jak wyglądają pokoje w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu? Zobaczcie zdjęcia opublikowane przez uczelnię.


Dziękujemy za przesłanie błędu