Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
01/02/2018 - 13:35

Nowy Sącz: Dziś 55 rocznica śmierci jezuity ks. Józefa Andrasza. Przyjdź na nabożeństwo do kościoła „kolejowego”

Dzisiaj mija 55 rocznica śmierci jezuity ks. Józefa Andrasza. Od kilku lat coraz popularniejszy staje się prywatny kult ojca Andrasza.

Dzisiaj w kościele NSPJ ,,kolejowym,, w Nowym Sączu o godz. 18:00 rozpocznie się okolicznościowe nabożeństwo, na które zapraszają Sądeczan księża jezuici, współbracia ojca Andrasza.

Nie każdy wie, że o. Józef Andrasz,  urodził się 16 października 1891 roku w Wielopolu (parafia Wielogłowy). Wychowywał się jednak w Sączu na „Piekle” (Lwowska i okolice). Był uczniem jezuickiego gimnazjum. Zmarł 1 lutego 1963 roku w Krakowie.

Ojciec Józef Andrasz SJ był spowiednikiem i kierownikiem duchowym św. Faustyny w jej okresie krakowskim na początku życia zakonnego i przed śmiercią.

Siostra Faustyna Kowalska aż 59. razy wymienia o. Andrasza w słynnym „Dzienniczku”, arcydziele literatury mistycznej, przetłumaczonym na kilkanaście języków. To on rozpoznał specjalne powołanie siostry Faustyny.

Za rok minie 100 lat od jego mszy św. prymicyjnej w kościele Ducha Świętego.

Nie byłoby pewnie dzisiaj Światowego Centrum Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdyby ojciec Andrasz nie wprowadził nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia (marzec 1943 roku) w formach przekazanych przez siostrę Faustynę.

Łagiewnicki obraz Jezusa Miłosiernego, który polecił namalować ojciec Andrasz jest dzisiaj najbardziej znanym obrazem Pana Jezusa na świecie.

IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)