Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
17/09/2018 - 18:15

Nowy Sącz: Medale "Polonia Minor" dla sądeckich muzealników

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu obchodzi w tym roku osiemdziesięciolecie istnienia. Jest placówką, która wniosła ogromne zasługi dla miasta . Z okazji jej jubileuszu kilku pracowników muzeum i osób związanych z tą placówką zostało uhonorowanych wczoraj Medalami "Polonia Minor". Wśród nich znalazł się między innymi Piotr Droździk, bardzo znany, zasłużony artysta fotograf, autor wielu przepięknych albumów fotograficznych.

Ten rok jest dla sądeckiego muzeum wyjątkowy. Instytucja ta, znajdująca się we władaniu województwa małopolskiego obchodzi dwa jubileusze  - wspomniane 80-lecie istnienia i czterdzieści lat działalności Sądeckiego Parku Etnograficznego.  

Ponadto główna siedziba muzeum przeniosła się w tym roku do nowej, przepięknie odrestaurowanej siedziby. Do gmachu, gdzie jeszcze do niedawna funkcjonował bank przy ul. Jagiellońskiej.

To właśnie tam wczoraj odbył się wyjątkowy koncert znakomitego Zespołu Capella Cracoviensis. Był to koncert dedykowany pracownikom i sympatykom muzeum. Naprawdę była to muzyczna uczta. Kogo tam nie było, niech żałuje.

Podczas tego wydarzenia  kilka osób, które od lat związane są z sądeckim muzeum otrzymało Medale "Polonia Minor". Są one przyznawane osobom, które zasłużyły się w propagowaniu niezwykłego dziedzictwa Małopolski.

Medale otrzymali: Piotr Droździk, bardzo znany artysta fotograf, autor wielu przepięknych albumów fotograficznych, Irena Piwowar, Maria Madziar, Anna Wideł, Barbara Szafran, Halina Głąb, Józef Walczyk i Kazimierz Górka.

Odznaczonym gratulujemy.

[email protected], fot. i źródło: UM w Nowym Sączu.
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu