Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
25/03/2015 - 07:39

Nowy Sącz: Prezentacja albumu fotograficznego o historii Tatr

W piątkowy wieczór szykuje się nie lada gratka dla miłośników gór i historii Tatr. Będą mogli się oni spotkać z autorem najnowszego wydawnictwa opisującego góry obrazem.
Spotkanie z Jarkiem Majcherem, autorem albumu fotograficznego poświęconego historii Tatr odbędzie się 27 marca (piątek) o godz. 16:30 w Civitas Christiana w Nowym Sączu, przy ul. ks. S.Wyszyńskiego 3.


Album fotograficzny Jarka Majchera (ZPAF) "Tatry - Śladami pierwszych turystów i fotografów" jest kontynuacją zainteresowań autora historią opisywania Tatr nie tylko słowami lecz przede wszystkim obrazem fotograficznym. (...) To dzieło artysty fotografika, który zaprasza Czytelnika na tatrzańskie ścieżki, prowadzące nie tylko do określonych punktów w przestrzeni, ale również do miejsc odległych w czasie nawet o 156 lat. Wtedy bowiem w Tatrach pojawili się pierwsi fotografowie pragnący ukazać szerokiej publiczności pejzaże znane dotąd tylko góralom i nielicznym naukowcom.
Książka w niesamowity sposób ukazuje, jak zmienił się tatrzański pejzaż, jak ewoluowały stroje i obyczaje turystów, przewodników, taterników... To przepięknie zrealizowana wizja autorskiego albumu, w której twórca podąża śladami dawnych mistrzów fotografii i stara się odnaleźć ówczesne pejzaże i porównać je z krajobrazami współczesnymi. Jednocześnie książka ta jest podsumowaniem wieloletnich wędrówek artysty po Tatrach. (...) Obok artystycznych fotogramów książka zawiera solidną dawkę tekstów skierowanych zarówno do zaawansowanych miłośników "zakopianiny" i "tatrzańskości", jak i do początkujących turystów, którzy dopiero co przybyli pod Giewont. (...) Książka powstała dzięki wydatnej pomocy działaczy Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i powinna być lekturą obowiązkową dla każdego miłośnika gór.

Oprac: (Rob)
Fot. Rob
 


Dziękujemy za przesłanie błędu