Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
22/04/2023 - 21:30

Nowy Sącz: walczyli o tytuł Mistrza Ortografii Niemieckiej

W Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Nowym Sączu odbył się Międzyszkolny Konkursu Języka Niemieckiego „Das Deutsch Diktat”. W etapie finałowym wzięli udział uczniowie z klas ósmych z nowosądeckich szkół podstawowych: SP nr 2, SP nr 3, SP nr 11, SP nr 16, SP nr 18, SP nr 20 oraz z SP nr 21, a także ze szkół podstawowych w Maciejowej, Podegrodziu i Olszanej.

Patronat honorowy nad konkursem objął Konsul Generalny Republiki Niemiec w Krakowie dr Michael Groß. - Teraz prace są oceniane. Mistrzów Ortografii Niemieckiej poznamy w połowie maja. Chcę podziękować wszystkim uczniom za udział, a ich opiekunom językowym za zaangażowanie.

Słowa wdzięczności kieruję także do sponsorów - mówi organizatorka konkursu dr Marta Kurzeja, nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 16. Celem konkursu, który odbywa się od 12 lat, jest podnoszenie umiejętności językowych, a szczególnie poziomu kompetencji w zakresie pisowni.

- Język niemiecki jest językiem urzędowym w pięciu krajach – Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Liechtensteinie, Belgii i Luksemburgu. Jego znajomość, podobnie jak angielskiego, jest przydatna, gdy podróżuje się po Europie lub gdy szuka się pracy poza Polską. Konkursy, takie jak ten, mobilizują do samodzielnej, ponadprogramowej pracy nad poznaniem języka. (MK) Fot. SP16Dziękujemy za przesłanie błędu