Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
28/11/2020 - 09:15

O młodych dla wszystkich. Sądecka młodzież nakręciła profesjonalny film[ZDJĘCIA]

Nikt tak dobrze nie opowiada o problemach młodych ludzi jak młodzież. Uczniowie z Nowej Wsi (gmina Łabowa) razem z pracownikami krakowskiego Teatru Nowego nakręciła krótkometrażowy film. Efekt końcowy - profesjonalna produkcja. Zobaczcie zdjęcia z planu filmowego.

Wysokie trawy- zdjęcia z planu. Fot. UG Łabowa

Czytaj również: Tancerze ADeeM wytańczyli mistrzostwo Polski! Weszli na światowy poziom

Młodzież ze szkoły podstawowej im. ks. kard. Stanisława Wyszyńskiego wzięła udział w projekcie Be Brave - Młodzi w kulturze, realizowanym przez Teatr Nowy Proxima w Krakowie. Owocem tej współpracy jest film krótkometrażowy, a uczniowie zrobili go prawie od początku do końca sami. Wybrali problem, którym chcieliby się zająć, stworzyli scenariusz, kostiumy, charakteryzację, scenografię, oświetlenie, a potem nakręcili film.

- W projekcie chodzi przede wszystkim o to, aby młodych ludzi nauczyć współpracy, ale też dać im szansę zabrania publicznie głosu na tematy dla nich ważne. Naszym zadaniem jest stworzenie młodym ludziom warunków, w których będą mogli stworzyć swoją własną opowieść - mówił Tomasz Kireńczuk, dyrektor programowy krakowskiego Teatru Proxima w wywiadzie z "Sądeczaninem". Przeczytaj całość wywiadu: Sądecka młodzież jest trudna? A może to dorośli mają problem...

Co jest ważne dla młodzieży z gminy Łabowa? Ich 20-minutowy film pt. „Wysokie trawy” opowiada historię Amelii, którą poznajemy tuż po jej przeprowadzce do nowego miejsca. Dziewczyna próbuje odnaleźć się w nowym środowisku. Amelii towarzyszy jej największy przyjaciel – pies, który stara się pomagać jej w pokonywaniu różnych trudności, prowokując jednocześnie Amelię do tego, żeby była bardziej odważna i żeby nie bała się brać spraw we własne ręce.

Jest to opowieść nastolatków o przyjaźni, hejcie, wzajemnym wsparciu, braku akceptacji, zachwycie i rozczarowaniu równocześnie. Jednym z głównych bohaterów jest pies i choć współpraca ze zwierzętami na planie wcale nie należy do łatwych, to młodzież z gminy Łabowa poradziła sobie jednak świetnie. Ich praca jest dostępna w Internecie - od czwartku, 26 listopada, film można obejrzeć na kanale Teatru Nowego na platformie YouTube.(s.siwulska@sadeczanin.info, fot. UG Łabowa)

Profesjonalny film nakręcony przez młodzież? Uczniowie z Nowej Wsi udowodnili, że się da!
Film krótkometrażowy "Wysokie trawy" to opowieść o Amelii, której w trudnych momentach życiowych towarzyszy największy przyjaciel - pies. Młodzież z Nowej Wsi zrealizowała go z pomocą pracowników Teatru Nowego w Krakowie. Zobaczcie zdjęcia z planu filmowego. Fot. UG Łabowa


Dziękujemy za przesłanie błędu