Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
23/11/2018 - 15:00

O świętych i awanturnikach. "Długosz" 200 lat czekał na taką książkę

Rozmawiamy z Jakubem Marcinem Bulzakiem, redaktorem najnowszej książki o historii I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu: "W mieście Nowym Sączu, na Długosza, przy Plantach... I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu 1818 - 2018"

"W mieście Nowym Sączu, na Długosza, przy Plantach... I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu 1818 - 2018". To kompendium wiedzy na temat niezwykłej sadeckiej szkoły liczy 582 strony, ma 1236 przypisów i 365 fotografii, zawiera artykuły sześciu autorów, pełne niepublikowanych dotąd informacji i waży 1,2 kilograma. Można ją nabyć w szkolnej  bibliotece.

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy z Jakubem Marcinem Bulzakiem, który całość zredagował i współtworzył. Dowiecie się, którzy absolwenci "Długosza" zostali wyniesieni na ołtarze, a do których przylgnęła łatka awanturników, dlaczego ze szczególnym odzewem czytelników spotkał się rozdział dotyczący szkoły w czasach PRL-u, poznacie też cenę książki.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)