Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
21/09/2019 - 11:45

Od 25 lat pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nowym Sączu dają nadzieję

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Nadzieja w Nowym Sączu świętował dzisiaj 25-lecie istnienia. Władze Powiatu Nowosądeckiego, które wsparły finansowo organizację spotkania, reprezentował starosta Marek Kwiatkowski.

- Z okazji jubileuszu 25-lecia działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Nadzieja" proszę przyjąć serdeczne gratulacje oraz słowa uznania za wieloletni trud pracy pedagogicznej oraz codzienną życzliwość i dobroć w pracy z Wychowankami. Dziękuję wszystkim pracownikom za ich zaangażowanie i życzę wytrwałości w niesieniu pomocy osobom niepełnosprawnym. Niech Wasza postawa nadal sprawia, że ich życie staje się lepsze, a sami podopieczni poczują się potrzebni i spełnieni. Jesteście dla nich bardzo ważni - często jesteście dla nich całym światem.

Podczas spotkania, podopieczni „Nadziei" zaprezentowali się na scenie: tańczyli, recytowali, opowiadali o sobie i dziękowali swoim opiekunom. Podziękowania dla wszystkich, którzy pomagają w funkcjonowaniu Warsztatu złożyła prezes Stowarzyszenia Teresa Jaros-Ligaszewska oraz kierownik WTZ – Małgorzata Szmit.

- Warsztat jest wyodrębnioną organizacyjnie i finansowo placówką stwarzającą osobom niepełnosprawnym, niezdolnym do podjęcia pracy, możliwość udziału w rehabilitacji zawodowej i społecznej, w zakresie pozyskiwania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia – informuje Małgorzata Szmit, szefowa WTZ. - Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7 – 15. Zajęcia trwają siedem godzin dziennie z dwiema półgodzinnymi przerwami . Organizowane są w pięcioosobowych grupach terapeutycznych, pod nadzorem instruktora.

Oprócz zajęć terapeutycznych, w warsztacie prowadzone są zajęcia rehabilitacji leczniczej, Zajęcia świetlicowe, plastyczne, edukacyjne. Cyklicznie organizowane są zajęcia na basenie kąpielowym i hali sportowej. Odbywają się też cotygodniowe spotkania z księdzem i msze św. z okazji pierwszego piątku. WTZ organizuje również wycieczki autokarowe, piesze wycieczki w góry, wyjazdy na zawody sportowe dla osób niepełnosprawnych, wyjścia do kina lub teatru, dyskoteki i inne okolicznościowe imprezy.

W dzisiejszym jubileuszowym spotkaniu, które odbyło się w sali widowiskowej Biblioteki PWSZ  wzięli udział m.in.: radna Sejmiku WM i szefowa małopolskiego PFRON Marta Mordarska, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i jego zastępca Magdalena Majka, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Iwona Mularczyk i wiceprzewodniczący Artur Czernecki, radna Barbara Jurowicz, ks. dr Ryszard Kurek, szefowie stowarzyszeń współpracujących z „Nadzieją" oraz podopieczni i ich rodzice. (olsz)

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Nadzieja w Nowym Sączu świętował dzisiaj 25-lecie istnienia
Galeria


Dziękujemy za przesłanie błędu