Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
24/03/2019 - 09:10

Oratorium „4 Pory Życia-Pro life” zabrzmiało w krynickiej swiątyni

Piękno życia rodzinnego i promowanie wartości chrześcijańskich to tematy Oratorium „4 Pory Życia-Pro life”, którego zgromadzeni wysłuchali w kościele pw. św. Antoniego w Krynicy-Zdroju. Wykonawcy tego wyjątkowego koncertu to grupa młodych ludzi, w większości dziewcząt, która przyjechała aż z Pomorza.

Oratorium „4 Pory Życia - Pro life” powstało w trosce o ukazanie wartości człowieka i jego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci. Składa się z 13 utworów promujących wartości chrześcijańskie i ukazujących piękno rodzinny, macierzyństwa, miłości, przyjażni i wiele innych.

Aby atrakcyjnie ukazać piosenki, wpisano je w cztery pory roku. W ten sposób tworząc kompozycje starano się ukazać istotne chwile z życia każdego człowieka.

Tytuły powstałych utworów:  Zima (Poczęcie, Ocalenie, Narodziny), Wiosna (Kobieta, Mężczyzna, Przyjaźń), Lato (Zakochanie, Rodzina, Modlitwa małżonków); Jesień (Starość, Cierpienie, Śmierć) oraz finałowe Zmartwychwstanie. Autorzy tekstów inspirowali się Pismem Świętym, żywotami świętych oraz poezją.

Przed każdą porą roku  wpleciono świadectwa  członków zespołów, mówiących o małżeństwie, miłości, przyjażni, macierzyństwie,chorobie. - "W czasie tego spektaklu przewijała się modlitwa, wołanie, pytanie i świadectwo, a także motyw domu, rodziców i miłości. Byliście piewcami tego pięknego domu. Za to wam dziękuje". – mówił Jan Wnęk, proboszcz parafii pw. sw. Antoniego. - "Życzę Wam abyście nie ustawali i byli świadkami w rożnych miejscach Polski".

Nad autorską kompozycją przez rok pracowali młodzi ludzie, członkowie zespołów “Na cały Głos” oraz “Nieboskłonni”.  Głównymi odpowiedzialnymi byli: za przygotowanie chóru: Karolina Kornas, nad oprawą  muzyczną czuwał Jacek Hoduń.

Prapremiera autorskiej kompozycji Oratorium „4 Pory Życia Pro life” odbyła się 23 listopada 2013 roku  w  Bazylice katedralnej w Pelplinie. Koncert dedykowany był św. Janowi Pawłowi II – wielkiemu apostołowi troski o życie człowieka.   

(MK) fot. aut.


 Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)