Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
30/03/2021 - 15:50

Pandemia nie przeszkodziła mieszkańcom Cieniawy w wykonaniu pięknych palm

Mieszkańcy Cieniawy przygotowali piękne palmy wielkonanocne. Podobnie jak przed rokiem wszystko odbywało się online. Tradycję udało się jednak utrzymać. Efekt jest zachwycający

W tym roku, podobnie jak poprzednio, Święta Wielkanocne z uwagi na panujące obostrzenia, będą wyglądały inaczej niż zwykle. Mimo tego, staramy się nie rezygnować ze znanych z wcześniejszech lat przyzwyczajeń.

Przeczytaj również: Pozytywna odskocznia od codzienności? Wieczorne rozmowy przy lampie naftowej

Mieszkańcy Cieniawy wykonali piękne palmy, utrzymujące tradycje Ziemi Sądeckiej. Oczywiście ich prezentacja odbywała się online. Ozdobione zostaną nimi kapliczki i krzyże przydrożne. Warto wspomnień również o celach charytatywnych, które przyświecały autorom palm.

- Z wielkim zaangażowaniem dyrekcji i pracowników szkoły podstawowej w Cieniawie wraz z uczniami i ich rodzicami zorganizowano pomoc charytatywną dla małego Igorka. Wykonano w tym celu wiele palm i ozdób świątecznych. To bardzo szlachetna inicjatywa, bo tyle jesteśmy warci, ile możemy dać drugiemu człowiekowi. Zwłaszcza, gdy ktoś potrzebuje pomocy – mówi Irena Miczołek, prezes SKT Sądeczanin, oddział Grybów.

- Pozdrawiam całą Sądecczyznę  i życzę Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – dodaje Irena Miczołek. ([email protected], fot.: IM, ŁP)

Palmy z Cieniawy
Mieszkańcy Cieniawy wykonali piękne palmy Wielkanocne


Dziękujemy za przesłanie błędu