Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
13/06/2016 - 06:30

Parafianie sądeckiej fary bawili się na festynie parafialnym

W ostatnią niedzielę (12 czerwca) na parkingu przy sądeckiej bazylice odbył się XXV Festyn Parafialny „Dzielmy się chlebem”.

FestynFestyn po raz pierwszy odbył się na parkingu bazyliki. Do tej pory zabawa organizowana była na parkingu Sandecji. Radości z tego nie krył proboszcz sądeckiej fary ks. Jerzy Jurkiewicz:

Cieszę się, że ten festyn po raz pierwszy jest tutaj na naszym placu parkingowym przy bazylice. Dzięki temu bardziej jest związany z parafią i to był nasz cel. - Powiedział dla radia RDN.małopolska.

W festynie udział wzięli zarówno dorośli mieszkańcy Sącza, jak i dzieci. Każdy znalazł coś dla siebie. Można było obejrzeć pokaz policji oraz straży pożarnej, posłuchać dobrej muzyki, wziąć udział w malowaniu twarzy.

Uczestnicy obejrzeli mecz towarzyski między księżmi a bankowcami. Mecz zakończył się remisem 10:10. Jednak po rzutach karnych zwycięstwem mogli cieszyć się jednak bankowcy.

Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na działalność kuchni „Caritas” punktu „Dobre serce”, a także wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży.

(P)

fot. RDN.pl


Dziękujemy za przesłanie błędu