Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
06/03/2020 - 13:15

Patronada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamionce Wielkiej

Wczoraj, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamionce Wielkiej, obchodzono Święto Patrona Szkoły – Władysława Jagiełły. W jaki sposób?

Hasłem przewodnim uroczystości stała się myśl: „Wielkiego króla za patrona mamy i jego wzorem talenty rozwijamy”, poprzez nawiązanie do której, społeczność szkoły uczestniczyła w konkursie talentów. Skąd pomysł na taką formę obchodów święta szkoły?

- Na początku były to luźne rozważania, zaakceptowane przez radę pedagogiczną, aby święto szkoły było dosłownie świętem uczniów, podczas którego będą mogli pokazać przed całą szkołą, to co umieją robić najlepiej. Poszczególne wydarzenia miały być ich inicjatywą – o wyborze takiej, a nie innej formy świętowania, mówi Izabela Zaczyk, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamionce Wielkiej.

Oprócz prezentacji, swoich predyspozycji przez uczniów, np. do tańca, śpiewu, muzykowania, przeprowadzono konkurs plastyczny w dwóch kategoriach: portretu oraz scenki rodzajowej, dotyczącej średniowiecza.

Jednocześnie, każda z klas od czwartej do ósmej, w zaciszu sal lekcyjnych, miała przygotować prezentację, zawierająca konkretne elementy: sylwetkę konia stworzoną z rozmaitych materiałów oraz ubrać rycerza i jego damę serca. Zwycięzcami tych kreatywnych zmagań została klasa 7a, której wychowawcą jest pani Marta Jeziak.

- Po raz pierwszy, laureaci otrzymali statuetkę „Żaka”, która, zgodnie z ustaleniami, będzie nagrodą przechodnią – dodaje dyrektor Zaczyk.

Natomiast najmłodszy uczniowie, wzięli udział w przedstawieniu teatralnym, przygotowanym przez swoje starsze koleżeństwo z 3 klasy, które zaprezentowało spektakl pt. „Czerwony Kapturek”.

Na tym jednak nie koniec dobrych wieści, gdyż obchody święta szkoły, zostały trochę przedłużone, poprzez ogłoszenie plebiscytu dla publiczności, czyli wszystkich uczniów, która wybierze klasę, wg niej najlepiej prezentująca się, podczas wczorajszego patronalnego święta. Zwycięska klasa, tym razem otrzyma nagrodę publiczności – dyplom okolicznościowy.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: archiwum ZSP w Kamionce Wielkiej

Przed królem Władysławem Jagiełło pokazali swe talenty
Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamionce Wielkiej, w kreatywny sposób, uczcili święto patrona szkoły (fot.: archiwum ZSP w Kamionce Wielkiej)


Dziękujemy za przesłanie błędu