Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
17/04/2015 - 11:40

Patronujemy: Przyjdź na Międzynarodowy Dzień Tańca

„VI Międzynarodowy Dzień Tańca” organizowany jest przez Stowarzyszenie ADeeM, Centrum Tańca ADeeM i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu.

Impreza odbędzie się w sobotę 25 kwietnia w hali sportowej MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej 33. Eliminacje rozpoczną się już od 8 rano, a gala finałowa około godziny 18.

W tym roku turniej tańca nowoczesnego hip hop, wzbogaci turniej tańca break dance. Centrum Tańca ADeeM będzie świętować swoje 15 lecie, a zespół break Dance - Jump Step Crew z Miejskiego Ośrodka Kultury swoje 10-lecie.

Rozegrane zostaną bitwy taneczne 1 na 1, 3 na 3 oraz pojedynek zespołów. W hip hopie tradycyjnie odbędą się konkurencje w kategorii solo, duet, zespół mini do 7 tancerzy i formacje do 24 tancerzy, w kategoriach wiekowych do 7 lat, 7-11 lat, 12-15 lat oraz 16+. Wśród tancerzy breakdance pojawią się goście z Ukrainy. Jednym z sędziów hip hopowych będzie Magda Zwierzyńska „Dziama”, która swoją karierę rozpoczęła w programie You Can Dance.

VI Międzynarodowy Dzień Tańca - to wielka sportowa impreza upamiętniająca święto tancerzy na całym świecie, które ustanowione zostało w 1982 roku i przypada na dzień 29 kwietnia. Zatem zapraszamy wszystkich zainteresowanych tancerzy do wzięcia udziału w imprezie – Dariusz Migacz, Prezes Stowarzyszenia ADeeM.

(JB)


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)