Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
23/06/2012 - 20:06

Pełna integracja na festynie w Zegartowicach

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej wraz ze swymi wychowawcami brali udział w pikniku zorganizowanym przez Renatę Kaczmarczyk, kadrę terapeutyczną i pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy w Zegartowicach.
To nasza zaprzyjaźniona placówka, z którą utrzymujemy stały kontakt. Ostatnio delegacja ośrodka była w naszej szkole tuż przed świętami wielkanocnymi, dlatego teraz my, odpowiadając na zaproszenie pani kierownik udaliśmy się do Zegartowic, aby spotkać się z tymi, którzy nas potrzebują.
Impreza plenerowa, zaczęła się od wspólnych śpiewów i zabaw przy muzyce, które prowadzili wolontariusze z raciechowickiej szkoły. Po nich wszyscy uczestnicy wzięli udział w przeróżnych konkurencjach sportowych: toczenie piłki, slalom, rzut do celu, zbijanie kręgli, skok w dal itp. Piękne jest to, że nie zważając na swoje cierpienia, ból, niejednokrotnie duże upośledzenia każdy z członków imprezy chciał wziąć w tych rozgrywkach udział. Do współzawodnictwa włączyli się również uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciel dając tym samym dowód dużej więzi i integracji z nimi. Po rozgrywkach i wyłonieniu najlepszych sportowców nastąpiła wielka chwila – rozdanie dyplomów oraz nagród za zdobycie poszczególnych miejsc. Bo chociaż zwycięzcą był każdy, to jednak byli tacy, których wysiłek trzeba było szczególnie nagrodzić. I tak jak pierwszej części uroczystości towarzyszył gwar, śmiech i radość, tak w drugiej można była pozwolić sobie na chwilę refleksji i zadumy, ponieważ obejrzeć mogliśmy piękny montaż słowno-muzyczny opowiadający o życiu Jana Pawła II – naszego patrona, który przygotowali dla nas pensjonariusze. Wspólnie spędzone chwile zakończyła biesiada przy kiełbasce i interesujących rozmowach.
Dziękujemy Renacie Kaczmarczyk za zaproszenie, bo dzięki tej wizycie na nowo mogliśmy poznawać i odkrywać głębię ludzkiej egzystencji. W tym przypadku trudnego, ale jakże prawdziwego życia.

Agata ZiębaDziękujemy za przesłanie błędu