Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
12/03/2018 - 11:25

Pielgrzymi wyruszą w Ekstremalną Drogę Krzyżową. Będą szli w ciszy i samotności

Już 23 marca pątnicy wyruszą w Ekstremalną Drogę Krzyżową. Będą przez całą noc pielgrzymować w samotności i ciszy, niezależnie od warunków pogodowych.

Pątnicy z Nowego Sącza już po raz piąty wyruszą w Ekstremalną Drogę Krzyżową. 1 marca rozpoczęły się zapisy. Parafia św. Kazimierza dla uczestników przygotowała siedem tras. Najkrótsza liczy 35 kilometrów, a najdłuższa 54.

Uczestnicy wyruszą w piątek 23 marca. Najpierw o godzinie 20.30 zgromadzą się na wspólnej Mszy świętej w kościele św. Kazimierza w Nowym Sącza. Stamtąd udadzą się do kaplicy na Kozieńcu. Jest to nie lada wyzwanie. Pątnicy będą pielgrzymować samotnie przez całą noc, niezależnie od warunków pogodowych. Trasę pokonają w ciszy, zatrzymując się jedynie w wyznaczonych miejscach na rozważanie poszczególnych stacji drogi krzyżowej.

Pomysłodawcą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest ks. Jacek Stryczek, który jest również twórcą Szlachetnej Paczki.

- Musi być ciężko, pod górę i musi boleć. Wtedy zaczyna się modlitwa. Wierzę w taką duchowość, w której, jak powiedział Jezus: „Kto chce zachować swoje życie, ten je straci. A kto straci życie z mojego powodu, ten je znajduje – mówi.

RG [email protected] Fot. Ilustracyjne Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)