Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
24/09/2021 - 13:35

Pieniądze i zemsta na Jesiennym Festiwalu Teatralnym. „Sądeczanin” poleca (2)

Pieniądze, zemsta, miłość, śmierć i życie pozagrobowe – o tym usłyszymy podczas Jubileuszowego Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Starym Sączu. Na które spektakle warto kupić bilety? Kogo będzie można zobaczyć? Sprawdźcie co poleca redakcja „Sądeczanin.info”.

„KOCHANE PIENIĄŻKI”
Teatr CAPITOL z Warszawy
7.10.2021 (czwartek)

Autor: Ray Cooney
Reżyseria: Jerzy Bończak

Co byś zrobił, gdybyś przez pomyłkę wszedł w posiadanie teczki z gigantyczną sumą pieniędzy? Szukałbyś właściciela, czy szalejąc ze szczęścia, zatrzymałbyś ją dla siebie? Trudny wybór… Bo przecież pieniądze nie spadają z nieba i taka szansa nie zdarza się co dzień. 

Henry, bohater kryminalnej farsy „Kochane pieniążki”, podejmuje więc szybką decyzję. W końcu właśnie w jego urodziny otrzymuje ten wyjątkowy prezent od losu i żal z niego nie skorzystać. Pędzi do domu ile tchu, ściskając go w rękach. Czas to pieniądz, więc od razu wciela w życie swój misterny plan! Żona patrzy na niego z przerażeniem, próbując odwieść go od szalonego pomysłu. Gdy małżonkowie starają się dojść do porozumienia, niespodziewani goście tylko komplikują sytuację. Żądni sensacji i chciwi przyjaciele, skorumpowany glina, niezbyt rozgarnięty inspektor, bezczelny taksówkarz, a wszystkim po piętach depcze ktoś, z kim lepiej nie zadzierać. I wtedy zaczyna się prawdziwa akcja…

„ZEMSTA”
Stowarzyszenie MUZA DEI – Teatr Klasyki Polskiej
11.10.2021 (poniedziałek)

Autor: Aleksander Fredro
Reżyseria: Michał Choromański

Spektakl zrealizowany przez Stowarzyszenie MUZA DEI na inaugurację Teatru Klasyki Polskiej – jako swoista deklaracja programowa. Bo to przecież pełnokrwista uciecha sceniczna, symboliczna dla polskiej kultury, idealne wcielenie najwspanialszej polskiej sztuki teatralnej. Jedna z najlepszych w swym gatunku w dramaturgii światowej, arcypolska arcykomedia „Zemsta”, znana też jako „Zemsta za mur graniczny” pióra Aleksandra hrabiego Fredry. 

Łączącą zabawę w najprzedniejszym guście z artyzmem wiersza, dramatycznej konstrukcji, bogactwem i urodą charakterów, charakterystyką Polskiej Duszy – jej pięknem, ale i przywarami i zagrożeniami. Wielka teatralna uczta połączona z mądrą troską o Dobro Wspólne – w wykonaniu plejady znakomitych i znanych aktorów teatralnych, filmowych i telewizyjnych

„ANIOŁ I KOBIETY”
Agencja Artystyczna TJ TADEUSZ CHUDECKI
13.10.2021 (środa)

Autor: Jerzy A. Masłowski
Reżyseria: Agnieszka Warchulska

One są trzy - artystki. Wszystkie seksowne; każda o innym temperamencie, guście i wrażliwości. W zaświaty trafiają razem z psem, który niespodziewanie wbiega im pod koła samochodu, kiedy jadą na kolejną imprezę. On, Anioł, jest jeden. Czeka na nie w progu zaświatów. To tutaj, w jego obecności, zapadnie decyzja, czy pójdą do nieba, czy zostaną odesłane na ziemię.

Akcja spektaklu „Anioł i kobiety, kontrapunktowana na żywo dźwiękiem saksofonu, rozgrywa się między czterema postaciami w przedsionku nieba, i obfituje w wiele niespodziewanych, nierzadko komicznych, sytuacji. Dialogi skrzą dowcipem, są gęste od docinków, ironii i złośliwości, którymi aktorzy wzajemnie się przerzucają. Odnajdziemy tu także wiele odniesień do spraw i wydarzeń, którymi żyjemy na co dzień. Czy artystki zechcą powrócić na ziemię? A pies? Jak potoczą się jego losy? To tylko niektóre z pytań, które stawia przed nami Agnieszka Warchulska, reżyser spektaklu. Jak na nie odpowiemy?

Jak kupić bilety na spektakle?
Po prostu wystarczy wejść na stronę internetową festiwalu www.jft.wstarymsaczu.pl albo na www.ekobilet.pl/ckis wybrać spektakle dla siebie i kupić bilet przez Internet. Zakup biletów jest możliwy również w Informacji Turystycznej w Starym Sączu, na Placu Świętej Kingi 2 oraz w kasie podczas festiwalu (przed seansami). Prawdopodobnie jeszcze nigdy Jesienny Festiwal Teatralny nie był tak szeroko dostępny dla widza, jak w roku swojego jubileuszu.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu