Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
25/06/2023 - 12:30

Plenerowa msza z Orkiestrą Dętą przy kaplicy NSPJ nad Smolnikiem w Klęczanach

W minioną sobotę odbyła się uroczysta msza za żywych i zmarłych. To kolejna uroczystość z cyklu wydarzeń czerwcowych przy Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa nad Smolnikiem.

24 czerwca o godzinie 18:00 w Klęczanach w parafii Marcinkowice odbyła się plenerowa uroczystość.

To kolejne wydarzenie w parafii przewidziane na miesiąc czerwiec. Zmiennej pogodzie nie udało się pokrzyżować szyki organizatorom.

Mszę Świętą celebrował ksiądz prałat Józef Babicz, a o niezwykłą oprawę zadbała Parafialna Orkiestra Dęta pod batutą Rafała Świderskiego. Wszystko odbyło się pod gołym niebem w urokliwym pejzażu tuż nad potokiem Smolnikiem.

To ta rzeka była dla lokalnej społeczności tak wielkim zagrożeniem w 1997 roku. I to za cudowne ocalenie rodzin przed niszczycielską potęgą kataklizmu wzniesiono właśnie w tym miejscu dziękczynne wotum. Monument na samym wierzchołku przedstawia Jezusa, który opanowuje wzburzone fale. Od tamtego momentu to miejsce kultu wiernych.

Szczególnego znaczenia nabrało w tym roku po gruntownej renowacji. W tym roku też przez cały miesiąc czerwiec trwa nieprzerwania cykl nabożeństw ku czci NSPJ, a zapoczątkowała je msza 1 czerwca, na której oficjalnie powołano w parafii oddział Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Mszę celebrował wówczas ks. Krzysztof Zimończyk scj – krajowy dyrektor Straży Honorowej NSPJ.

- Przez cały miesiąc od poniedziałku od piątku od 19.00, a w soboty, niedziele i święta o 18:00 trwają tutaj Nabożeństwa Czerwcowe, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Szczególnie zaś zapraszamy w dniu 30 czerwca. Wtedy odbędzie się Msza dziękczynna za posługę w naszej parafii księdza wikariusza Łukasza Kuczaja - zaznacza koordynator działań organizacyjnych przy Kaplicy pan Andrzej Piszczek.

O kolejnych wydarzeniach nad Smolnikiem będziemy informować na bieżąco.

(P.B.)

Uroczystość przy Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa nad Smolnikiem
24 czerwca 2023


Dziękujemy za przesłanie błędu