Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
12/02/2015 - 16:22

Po polsku i po słowacku, czyli międzynarodowe „Gniazdo”

„Polsko-słowacki słowniczek na wesoło” to tytuł kolejnego przedstawienia Teatrzyku Integracyjnego, działającego przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” ze Starego Sącza. Tym razem przed artystami nie lada wyzwanie. Spektakl powstał bowiem we współpracy ze słowacką organizacją - SpojenáŠkola Internátna v Levoči, w ramach projektu Visegrad Integration Teatre.
Próby do „Polsko-słowackiego słowniczka na wesoło” trwają od września ubiegłego roku. W tym czasie 32 osoby – 14 ze Słowacji i 18 z Polski, spotykały się i w Starym Sączu i w Lewoczy.

Na program przedstawienia składa się kilka skeczy, w których wykorzystano podobnie lub jednakowo brzmiące w obydwu językach wyrażenia, co doprowadzi do bardzo zabawnych sytuacji. Jak zawsze w Teatrzyku, nie zbraknie też tańca i piosenek śpiewanych w tych językach.
Autorką scenariusza jest Barbara Kotarba z Piwnicznej. Reżyserii ze strony polskiej podjęli się Wojciech Lasek i Aleksandra Skoczeń.

Przedstawienie premierowe odbyło się w Teatrze Miejskim w Lewoczy w sobotę 7 lutego. Starosądeczanie obejrzą je w niedzielę – 15 lutego o godz. 16. w kinie Sokół.

(KB)
Fot. KB – na zdjęciach wspólna próba aktorów w Starym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe