Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
29/08/2023 - 14:20

Po trzech latach wielkie zmiany w nowosądeckiej parafii

Wierni z Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu mają nowego proboszcza, którym został jezuita ojciec Tadeusz Kukułka. Zastąpił na tym stanowisku ojca Andrzeja Migacza, który został mianowany proboszczem jednej z parafii w Kłodzku.

Po trzech latach zmienił się gospodarz Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu. Nowym proboszczem i superiorem rezydencji księży jezuitów został ojciec Tadeusz Kukułka, który zastąpił na tym stanowisku ojca Andrzeja Migacza. Kanoniczne przejęcie urzędu odbyło się w niedzielę (27 sierpnia) podczas uroczystej sumy odpustowej. 

- Jestem bardzo wdzięczny za mój pobyt w Nowym Sączu. Mam ogromną wdzięczność dla parafii, za duże zaangażowanie parafian. Jestem wdzięczny różnym grupom i wspólnotom, z którymi dane było mi pracować oraz kapłanom z którymi współpracowałem  – powiedział radiu RDN Nowy Sącz o. Andrzej Migacz, który już za kilka dni przejmie obowiązki proboszcza w jednej z parafii w Kłodzku. 


- Wyrażając wdzięczność Bogu za posługę o. Andrzeja, polecamy go naszej modlitwie, prosząc również o Boże błogosławieństwo dla o. Tadeusza podejmującego nowe obowiązki - czytamy na stronie jezuitów. ([email protected] Fot. o. Paweł Brożyniak SJ)

Wielkie zmiany w nowosądeckiej parafii. Zmienił się proboszcz
Wierni z Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu mają nowego proboszcza, którym został jezuita ojciec Tadeusz Kukułka. Zastąpił on na tym stanowisku ojca Andrzeja Migacza, który został mianowany proboszczem jednej z parafii w Kłodzku.


Dziękujemy za przesłanie błędu