Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
05/10/2022 - 12:35

Pod ciepłą kołderką, w autobusie, w kolejce w urzędzie. Weź ze sobą "Sądeczanina"

Październikowe wydanie miesięcznika „Sądeczanin” jest już dostępne w formie cyfrowej. Wystarczy kilka kliknięć, aby móc cieszyć się 80-cio stronnicowym kolorowym czasopismem w dowolnym miejscu i czasie.

„Sądeczanin” to najważniejsze pismo regionalne, w którym znajdziecie dawkę informacji o najważniejszych wydarzeniach minionego miesiąca. Miesięcznik porusza również tematy kulturalne i historyczne. Tego po prostu nie można przegapić!

Najnowszy, październikowy numer „Sądeczanina” jest już dostępny w e-wydaniu. Cyfrowa forma zapewnia Czytelnikom możliwość korzystania z periodyku w dowolnym miejscu i o każdej porze. Nie trzeba już biegać do kiosku, aby dowiedzieć się, co dzieje się w regionie. Wystarczy kilka kliknięć, aby otrzymać kolorowe wydanie „Sądeczanina” prosto na swoją skrzynkę mailową.

Jak kupić e-wydanie „Sądeczanina”?

  1. Wejdź na stronę https://e-wydanie.sadeczanin.info/

  1. Wybierz pozycję, która Cię interesuje. Możesz zamówić pojedyncze wydania miesięcznika, bądź zdecydować się na prenumeratę e-wydania. Przypominamy, że kwartalnik „Sądeczanin. HISTORIA” również dostępny jest w formie cyfrowej.

  1. Naciśnij przycisk „KUP”.
  2. Zaloguj się przy pomocy adresu e-mail lub profilu na Facebooku. Jeśli kupujesz miesięcznik po raz pierwszy – zarejestruj się.

  1. Możesz zakupić nasze czasopismo bez rejestracji. Wystarczy podać swój adres e-mail oraz imię i nazwisko. To najszybsza możliwość zakupu miesięcznika.
  2. Opłać zakup w naszym sklepie e-wydań. Cena cyfrowego wydania „Sądeczanina” to 5 złotych. Pamiętaj, że decydując się na e-wydanie wspierasz środowisko, a w dodatku dbasz o swoje finanse.

Co znajdziecie w październikowym wydaniu „Sądeczanina”?

W najnowszym wydaniu przywołujemy wspomnienia z 13. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju oraz 2. Festiwalu Lachów i Górali. O wydarzeniu towarzyszącym tym dwóm ważnym imprezom – IV Salonie Przemysłu Turystycznego – pisze Iga Michalec. W środku czasopisma znajdziecie kolorową rozkładówkę ze zdjęciami – szukajcie swoich uśmiechniętych twarzy wśród biegaczy.

Wielkimi krokami zbliża się zima – w tym roku czas wyzwań i kryzysu energetycznego. Tymczasem zaglądamy do portfeli Sądeczan sprawdzając, gdzie przechowują swoje oszczędności. Sądeczanie nie chcą jednak chować zaskórniaków do skarpety – wolą oddawać swoje pieniądze do banków.

Czytaj również: Sądeczanie nie chcą chować oszczędności do skarpety. Wolą ulokować pieniądze w bankach

O drożyźnie na sklepowych półkach pisze Jagienka Michalik. Sylwia Konstanty-Siwulska przypomina natomiast, że 2022 roku nie jest dobrym czasem na prowadzenie własnego biznesu. Przekonali się o tym boleśnie właściciele pizzerii przy nowosądeckim rynku, która zamknęła swoje drzwi dla klientów z powodu podwyżek.

Nie tylko szalejąca inflacja, ale też wojna na Ukrainie wciąż trapi Sądeczan. O konflikcie na Ukrainie i wsparciu naszych sąsiadów mówi Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, podsumowując tegoroczną międzynarodową konferencję w Karpaczu.

Historyczne karty odkrywa przed nami Łukasz Połomski w materiale o pierwszym rozbiorze Polski. – Kwitnący do dziś mit Galicji, każe nam postawić sobie pytanie: czy ponad stulecie zaborów to było przekleństwo czy wręcz przeciwnie? – pyta sądecki historyk.

Kazimierz Górka ocenia eksperyment sądecki z perspektywy upływu lat. Anna Totoń wspomina majora Jerzego Erazma Michała Iszkowskiego. Oczywiście nie mogło zabraknąć również ulubionych felietonistów Sądeczan, czyli Jana Rokity i Leszka Mazana. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu