Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
16/11/2016 - 10:10

Pod skrzydłami orła po raz dziewiąty w Nowym Sączu

Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Sączu wraz ze Stowarzyszeniem „Jesteśmy...” organizują IX Nowosądecki Przegląd Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Pod Skrzydłami Orła” w piątek (18 listopada) w sali widowiskowej w Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Rozpoczęcie o godz. 10.

Hasłem tegorocznego Przeglądu są słowa św. Jana Pawła II – „wolność nie jest nam dana raz na zawsze”. Dziewiąta edycja, będzie, jak i poprzednie, wydarzeniem artystycznym nawiązującym do Święta Niepodległości 11 Listopada.

- Organizując Przegląd już od 2008 roku wyprzedziliśmy czas, podkreślając wartość patriotyzmu w okresie, kiedy tematyka ta nie była jeszcze obecna w mediach i świadomości społecznej – podkreślają organizatorzy.

Przegląd jest dużym wydarzeniem artystycznym. Służy umocnieniu patriotyzmu, spełnia cel integracji osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną, służy celom terapeutycznym i pełni znaczącą rolę w przeciwdziałaniu wykluczeniu.

Utwory będą prezentowane w kategoriach:
I – poezji patriotycznej
II – pieśni i piosenki patriotycznej
III – patriotycznego widowiska słowno-muzycznego 

W przeglądzie brać mogą udział: osoby indywidualne, zespoły recytatorskie i wokalne, teatralne, taneczne oraz wokalno-instrumentalne. Za udział w Przeglądzie przyznawane będą jak zawsze nagrody i wyróżnienia. Rozdział nagród i wyróżnień pozostaje w gestii Jury.
Nagroda główna wraz ze Statuetką Orła -GRAND PRIX Przeglądu zostanie wręczona na zakończenie imprezy. 

(KB)

Fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu