Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
12/11/2016 - 09:35

Polskie latawce. Lekcja patriotyzmu w Żbikowicach

Z okazji święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Żbikowicach odbyła się 3 lekcja patriotyzmu ph. „Polskie latawce”.

Tradycyjnie lekcja rozpoczęła się od zawieszenia flagi na budynku szkoły w obecności dyrektor i przewodniczących klas oraz odśpiewania hymnu Polski. Uczniowie z klasy trzeciej zaprezentowali inscenizację słowno - muzyczno-taneczną. Montaż przeplatany był wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych i piosenek o ojczyźnie nie tylko w wykonaniu dzieci ale także nauczycielek naszej szkoły i absolwentki Agnieszki Joniec. Uroczystość uświetnił występ Adama Salamona również absolwenta szkoły w Żbikowicach, który wykonał utwory na akordeonie. Do spotkania dzieci wraz ze swoimi wychowawcami przygotowały się bardzo sumiennie. Nie tylko przypomniały sobie treść piosenek ale wykonały biało-czerwone latawce. Była to powtórka wiedzy o Polsce, ponieważ każdy latawiec miał na „ogonku” wypisane ważne nazwy: miasta, rzeki, regiony, symbole naszego kraju oraz ważne daty i wielcy Polacy. Wraz z opiekunami wniosły i przeczytały wszystkim zebranym zapisane hasła. Przypomnienie historii Polski ale również wiedza o kraju w którym mieszkamy jest konieczna. Mały Polak wspólnie z rodziną i nauczycielami powinien kształtować w sobie cechy dobrego patrioty. Kilka z nich ukryło się pod hasłem LATAWCE. L jak lojalny, A - ambitny, T - tolerancyjny, A – aktywny, W – waleczny, C -  cierpliwy i E jak elokwentny. Ważnym elementem lekcji patriotyzmu był udział w niej nie tylko całej społeczności szkoły, nauczycieli, pracowników, rodziców ale przede wszystkim ważnych gości. Byli z nami: starosta Powiatu Nowosądeckiego Marek Pławiak, zastępca wójta Gminy Łososina Dolna Adam Wolak, radna i równocześnie przewodnicząca Komisji Oświaty tejże gminy Barbara Cetnarowska, kierownik Gminnej Biblioteki z siedzibą w Tęgoborzy Krystyna Marzec i proboszcz Parafii w Żbikowicach ksiądz Antoni Marek. Niezwykła atmosfera spotkania była podkreślona poprzez piękny wystrój sali, galowe ubiory dzieci, kotyliony, śpiewniki i chorągiewki.

Słowa podziękowania ze strony gości dały nam ogromną satysfakcję i wzruszenie. Pan Starosta wręczył na ręce Pani dyrektor przepiękne, haftowane godło, które już zdobi główny hol szkoły. Radna Barbara Cetnarowska obdarzyła wszystkich słodyczami.

Relację z 3 lekcji patriotyzmu wyślemy ponownie do Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudy.

Projekt i opracowanie lekcji - Irena Pławiak, opracowanie muzyczne –Katarzyna Mordarska, pomoc w przygotowaniach do lekcji –Katarzyna Mordarska, Dorota Baran, Sabina Ciastoń.

SP w Żbikowicach

Lekcja patriotyzmu Polskie latawce w Żbikowicach


Dziękujemy za przesłanie błędu