Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
27/03/2018 - 17:10

Potencjalni dawcy szpiku rejestrowali się w Tymbarku w ramach akcji #KOMÓRKOMANIA [Zdjęcia]

20 marca 2018 roku w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku już po raz trzeci została zorganizowana akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku, tym razem w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA.

Młodzi ludzie, ale także nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie włączają się w akcję, pomagając najbardziej potrzebującym. W tegorocznej edycji akcji w murach tymbarskiej szkoły zarejestrowało się aż 47 potencjalnych dawców szpiku. Akcja ta przeprowadzona była już po raz trzeci.

Zobacz też: 2 mln promesa dla Limanowej. Po czterech latach będzie odbudowa mostu! [Zdjęcia]

- Przypomnijmy tylko, że w 2014 roku zarejestrowały się 63 osoby z naszej szkoły, a w 2015 - 48. Cieszymy się, że połączyła nas ta wyjątkowa inicjatywa - informuje ZS Tymbark

Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany jest do wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. Inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest Fundacja DKMS. W ciągu 8 lat fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 140 000 potencjalnych Dawców!

Zobacz też: Limanowski szpital wyremontował oddział ratunkowy. Na co może liczyć pacjent? 

e.czech@sadeczanin.info, Źródło/Fot. ZS TymbarkDziękujemy za przesłanie błędu