Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
25/11/2019 - 23:10

"Powrót do Jedwabnego" - ekipa Wojciecha Sumlińskiego zbiera pieniądze na film

360 tys. zł zebrali już autorzy książki "Powrót do Jedwabnego". Na nakręcenie filmu pod tym samym tytułem potrzebują 430 tysięcy zł. Zbiórka odbywa się na zrzutce.pl. - Przez ostatnie miesiące pracowaliśmy nad researchem do filmu. Dziś jesteśmy merytorycznie gotowi, by opowiedzieć Wam tę historię - piszą.


- Absurdalne roszczenia wobec bezspadkowego mienia pożydowskiego stanowią zagrożenie dla naszej państwowości i losu następnych pokoleń - piszą autorzy. To m.in. Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński i Ewa Kurek. - Ujawniając ponure cienie i zachwycające blaski obranej przez nas drogi - niezależnego dziennikarstwa śledczego - zawierzyliśmy dewizie "nie poddawaj się nigdy, bo zawsze może zdarzyć się wszystko" i poznaliśmy najprostszą z prawd: że nigdy nie wiemy, co czeka nas za zakrętem.

Mimo takiej dewizy nie spodziewaliśmy się, że już na początku drogi, na etapie wstępnych przygotowań do pracy nad pełnometrażowym filmem dokumentalnym pt. "Powrót do Jedwabnego" (odnoszącym się do książki powstającej pod tym samym tytułem), którego celem jest ukazanie prawdy o relacjach polsko - żydowskich, zderzymy się z rzeczywistością, dla której jest to prawda zbyt prawdziwa, by o niej opowiadać.

- Przez ostatnie miesiące pracowaliśmy nad researchem do filmu, którego realizację ogłosiliśmy jesienią 2018 roku - wyjaśniają. - Dziś jesteśmy merytorycznie gotowi, by opowiedzieć Wam tę historię. To historia niezwykła i niepokojąca, opatrzona klauzulą tajemnicy i najwyższej tajności, pokazująca kuluary wielkiej mistyfikacji, jaką stanowi prowadzona przez "Przedsiębiorstwo Holokaust" długofalowa i podstępna "gra" zmierzająca do pisania historii na nowo, a w konsekwencji - do ruiny naszego kraju. Pragniemy odsłonić kulisy tej "gry", jej przyczyny i skutki, a także mechanizmy kłamstw, dla których fundamentem stałą się zbrodnia w Jedwabnem, zaś "paliwem" ustawa Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST Act), znana jako Ustawa 447. (opr. TK)







Dziękujemy za przesłanie błędu