Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
07/06/2023 - 21:30

Powroźnik: „Rodzina zawsze razem”, na festynie parafialnym bawiliśmy się przednio

„Rodzina zawsze razem”, pod takim hasłem na placu przy kościele pw. św. Judy Tadeusza w Powroźniku, w niedzielne popołudnie ( 4 czerwca) na festynie parafialnym bawili się mieszkańcy tej miejscowości i okolic, a także turyści.

Na placu przy kościele św. Judy Tadeusza w Powroźniku w niedzielne popołudnie (4 czerwca) odbyło się kolejne już parafialne święto rodziny. Jego inicjatorami są proboszcz ks. Andrzej Romanowski, rada parafialna oraz parafialny oddział Caritas. Pogoda dopisała, nic więc dziwnego, że na imprezę licznie wybrali się mieszkańcy miejscowości i okolic, a także turyści. 

Festyn parafialny jest wspólnotowym świętem z bogatym programem artystycznym, a także sportowym. W tym roku bowiem zorganizowano po raz pierwszy zawody w Biegach Przełajowych Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Po zakończonych zmaganiach sportowych na dzieci czekały medale i dyplomy. 

- Festyn to okazja szukania tego, co łączy parafian oraz cieszenia się ze wspólnego przebywania. - mówi proboszcz ks.  Andrzej Romanowski. 

- Ważne jest również scalanie rodziny parafialnej, która się rozwija i przybywa jej nowych mieszkańców. 

Festyn rozpoczęła Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwa którą Pan Jezus w objawieniu polecił odmawiać św. siostrze Faustynie Kowalskiej.  

Dzieci wspaniale bawiły się podczas przygody z Animaniakiem. Do ich dyspozycji oddano dmuchane zjeżdżalnie oraz olbrzymie kule, w których mogły poruszać się na wodzie.

W części artystycznej, na scenie wystąpili: dziecięca schola z Powrożnika i Krynickie Studio Baletowe im. W. Szlęka pod kierownictwem Małgorzaty Malczak. Baletnice zatańczyły układy choreograficzne do znanych i lubianych utworów muzyki klasycznej. 

Gwiazdą wieczoru była Kapela Góralska Ciupaga z okolic Łącka. W repertuarze zespołu są utwory góralskie, lachowskie oraz pochodzące z innych regionów.

Podczas święta parafialnego można było wziąć udział w loterii fantowej z cennymi upominkami i nagrodami w losowaniu głównym, a także spróbować smacznych potraw i wypieków oraz dań z grilla.  

Parafialny Festyn Rodziny zorganizował miejscowy Caritas, wspólnie z parafią św. Jakuba Młodszego w Powrożniku. (MK) fot. (MK).Dziękujemy za przesłanie błędu