Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
22/01/2021 - 14:05

Powstało nowe Technikum Informatyczne!

W obecnym roku szkolnym Elitarne Liceum Ogólnokształcące świętuje 5. rocznicę powstania. W murach szkolnych naukę do tej pory podjęło wielu uczniów z Sądecczyzny, trzy roczniki absolwentów podjęły studia, kierując swą dalszą ścieżką zawodową. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom kolejnym pokoleniom, Fundacja Bezpiecznie do Celu tworzy Elitarne Technikum Informatyczne, które rozpoczyna swą działalność od roku szkolnego 2020/ 2021.

Informatyka to bardzo nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy, wykorzystywana niemal we wszystkich sferach naszego życia, a zawody związane z informatyką, nowymi technologiami są niezbędne do dalszego rozwoju organizacji, gospodarki oraz wdrażania nowych technologii. Jak wynika z listy najbardziej pożądanych zawodów, najbardziej potrzebni są informatycy, ponieważ nowoczesne technologie cały czas się rozwijają, coraz więcej firm wprowadza rozwiązania cyfrowe, różnego rodzaju aplikacje. Biorąc pod uwagę fakt, że najbardziej poszukiwani na rynku pracy są informatycy, jak również to, że najchętniej wybieranym kierunkiem studiów są kierunki informatyczne, Fundacja Bezpiecznie do Celu otwiera szkołę dającą zawód na miarę XXI wieku.

Wiadomo, że sukces zawodowy osiąga ten, kto potrafi połączyć teorię z praktyką, kto wybiera swój zawód zgodnie z zainteresowaniami, kto odczuwa satysfakcję z wykonywanej później pracy. Elitarne Technikum Informatyczne to najlepszy wybór dla młodzieży, która chce zdobyć zarówno dobry zawód, jak i maturę! Szkoła oferuje takie kierunki jak: technik informatyk, technik programista, technik teleinformatyk.

Współcześnie bardzo ważne jest wyposażenie informatyków w kompetencje miękkie (społeczne, kulturowe), takie jak komunikatywność, umiejętność współpracy i zarządzania własnym czasem, odporność na stres i szeroko rozumiana praca nad własnym rozwojem. Technikum umożliwia także tego typu zajęcia, które pozwolą przyszłym informatykom odnaleźć się w świecie zawodowym.

Przedstawione wyżej kwalifikacje dają jedną z możliwych dróg wyboru dalszego kształcenia osobom, które muszą podjąć ważną decyzję życiową. Elitarne Technikum Informatyczne to szkoła, która niewątpliwie sprosta oczekiwaniom młodzieży oraz rozwijającemu się rynkowi pracy, która da najlepsze szanse rozwoju i otworzy drogę do przyszłej kariery zawodowej. Sukces zawodowy to nie jedyny atut szkoły. Jest ich o wiele więcej. Należy wspomnieć choćby o  zatrudnionych nauczycielach, pedagogach  z najwyższymi kwalifikacjami, którzy łączą pracę z pasją, i którzy obecnie odpowiadają za nauczanie i sukcesy na maturze w Elitarnym Liceum. Z kolei za sukces zawodowy odpowiedzialni będą nauczyciele akademiccy z działu IT Wyższej Szkoły Biznesu – NLU. Dzięki porozumieniu pomiędzy naszymi ośrodkami edukacyjnymi nasi uczniowie będą mieli dostęp do jak najlepszych narzędzi i najświeższych wiadomości z dziedziny szeroko pojętej informatyki.

Uczniowie będą mieli też czas na naukę oraz rozwijanie swych zainteresowań poza lekcjami, ponieważ nauka będzie kończyć się około godziny 15.00. Szkoła zapewnia i gwarantuje, że przez wszystkie lata nauki zajęcia będą odbywać się tylko na jedną – pierwszą zmianę. Również warunki lokalowe zapewniają komfort i swobodę, którą gwarantuje uczelnia wyższa. Każdy uczeń posiada własną szafkę, a szkoła zapewnia uczniom wysoki poziom bezpieczeństwa. Panuje dobra atmosfera, sprzyjająca rozwijaniu indywidualnych uzdolnień i pasji.  Należy wspomnieć także o dogodnych warunkach nauki, bowiem klasy liczą maksymalnie 24 uczniów. Na dużych korytarzach można poczuć atmosferę i klimat wyższej uczelni, ponieważ technikum znajduje się na terenie budynku Wyższej Szkoły Biznesu.  

Oferta edukacyjna technikum jest obszerna, a przygotowanie do zawodu i matury priorytetem. W związku z tym, szkoła prowadzi z uczniami dodatkowe zajęcia z przedmiotów maturalnych oraz zajęcia wyrównawcze na każdym poziomie nauczania. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach przygotowujących do międzynarodowego egzaminu z British Council (IELTS, Cambridge English) oraz Cisco Networking Academy.

Szkoła rozwija też pasje, zainteresowania oraz kompetencje zawodowe uczniów a jej działanie opiera się w myśl motta: „Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek”. Ten dar zaprocentuje w dalszej drodze życiowej, bowiem edukacja w murach Elitarnego Technikum Informatycznego jest kluczem do lepszej przyszłości. W zdobywaniu wiedzy sprzyjać będzie uczniom szkoła, która nie tylko ją przekazuje, ale przede wszystkim uczy poruszania się we współczesnym świecie. Pozwala młodzieży na zdobywanie wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych do osiągania sukcesów w pracy. Oferty pracy wskazują, że kształcenie w zawodach branży IT jest wręcz konieczne, nie tylko ze względu na zapotrzebowanie rynku pracy, ale również na tendencje rozwoju kraju w przyszłości. Ponadto kierunki kształcenia w kwalifikacjach zawodowych technika informatyka, programisty i teleinformatyka są na chwilę obecną optymalnie dopasowane do potrzeb rynku pracy.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu