Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
06/09/2020 - 19:00

Prezydentowi Handzlowi chce się płakać. Co się takiego stało w Nowym Sączu?

Czterdzieści spektakli teatralnych, czternaście koncertów i czternaście tysięcy wejściówek - taka miała być Sądecka Jesień Kulturalna. Miała, bo nic z tego nie będzie. Czerwona koronawirusowa strefa, w jakiej od kilku tygodni tkwi miasto, obróciła te plany wniwecz. Prezydent Ludomir Handzel podjął decyzję o odwołaniu imprezy.

Jak wyjaśnia Ludomir Handzel decyzja o odwołaniu Sądeckiej Jesieni Kulturalnej wynika z odpowiedzialności władz miasta za zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, a także za koszty związane z organizacją imprezy.

Czytaj też Mamy nowe ognisko koronawirusa. Zaatakował pona

- Przygotowaliśmy dla Państwa imprezę, której jeszcze w Nowym Sączu nie było -  40 spektakli teatralnych i 14 koncertów. To co było dla mnie ważne, i do tej pory nieosiągalne,  to transparentny system sprzedaży biletów – przygotowanych było dla Sądeczan 14 tys. wejściówek! Budżet imprezy przekracza 1,2 mln złotych, więc trudna decyzja musiała nadejść.

- Nie wyobrażam  sobie, by Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka czy Krzysztof Cugowski występowali przy pustej sali – napisał prezydent, który ubolewa nad tym, że Nowy Sącz ciągle tkwi w czerwonej, koroanwirusowej strefie, mimo niewielu nowych zakażeń.

W poniedziałek Handzel zamierza wystąpić oficjalnie do ministra zdrowia z prośbą o dogłębne przeanalizowanie sytuacji w Nowym Sączu. A teatralna impreza? Polityka jest nieprzewidywalna, stąd podjąłem trudną decyzję o przełożeniu na rok następny Sądeckiej Jesieni Kulturalnej. Płakać mi się chce, ale trzeba iść do przodu ! – napisał  Ludomir Handzel.

Czytaj też Co ona jej zrobiła! Zielińska popłakała się przez scenarzystkę hitowych seriali 

Długą rozmowę o Sądeckiej Jesieni Kulturalnej z Benedyktem Polańskim znajdziecie we wrześniowym wydaniu miesięcznika "Sądeczanin" (jagienka.michlik@sadeczanin.info fot. IM.) Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”