menu serceukraina
kontakt
KONTAKT
reklama
REKLAMA
ogłoszenia
OGŁOSZENIA
sygnał
SYGNAŁ
e-wydanie
E-WYDANIE
kultura_edukacja_religia

Kultura, Edukacja, Religia
21/09/2021 - 15:35

Profesor Andrzej Szarek z medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Znany sądecki artysta, Andrzej Szarek, został odznaczony medalem przez ministra kultury. To odznaczenie dla osób, którzy sztuce i kulturze poświęcili sporą część swojego życia.

Piotr Gliński, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu przyznał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” profesorowi Andrzejowi Szarkowi. Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (z łaciny „chwała sztuce”) przyznawany jest osobom i instytucjom, które wyróżniają się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub w ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Nagrodzony mieszkaniec Sądecczyzny zdobył tytuł naukowy profesora w dziedzinie Sztuki Piękne w 2005 roku. Mieszkańcy Nowego Sącza znają go z jego niekonwencjonalnych rzeźb i happeningów. Do niedawna był opiekunem Małej Galerii na Plantach. Andrzej Szarek jest szefem Rady Programowej Galerii BWA Sokół. Jego prace można było zobaczyć na ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. ([email protected], fot. JB archiwum Sądeczanina)


twitter
wykop
Dziękujemy za przesłanie błędu