Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
04/05/2018 - 19:10

Profesor Bolesław Faron w murach ELO

W Elitarnym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego odbyło się trzecie już spotkanie z cyklu Wielcy Sądecczyzny. Tym razem zaproszenie zechciał przyjąć profesor Bolesław Faron.


Seria konferencji ma na celu przybliżenie młodzieży gimnazjalnej i licealnej ważnych, cenionych oraz zasłużonych ludzi pasji i wielkiego sukcesu, pochodzących z naszego regionu. Organizatorzy rozmowami z prawdziwymi osobowościami, chcą promować wśród młodych ludzi wartościowe postawy i niezłomność w wytyczaniu sobie oraz osiąganiu celów – tak zawodowych, jak i prywatnych.

Gościem tegorocznego spotkania był profesor Bolesław Faron - nauczyciel, wykładowca, były rektor jednej z krakowskich uczelni, polityk odznaczony Krzyżem Kawalerskim (1974), Oficerskim (1985) i Komandorskim (2001) Orderu Odrodzenia Polski.

Opowiadając o wiejskim dzieciństwie w czasie okupacji, wojennym półsieroctwie, trudach zdobywania wiedzy, próbach wpasowania się w miejskie realia, szkolnych i akademickich mentorach, a także o swoim sposobie na spędzanie czasu wolnego,  rozmówcom i słuchaczom dał się profesor poznać jako wspaniały gawędziarz, wielki znawca i pasjonat literatury polskiej, miłośnik sportów zimowych (głównie narciarstwa) oraz osoba otwarta i lubiąca kontakt z młodymi ludźmi. 

    

Mamy nadzieję, że opowieściami zaszczepił w młodzieży ducha walki, pracy i wiary we własne możliwości.

Julia Tubek, Ic, Kacper Matuszyk, IIcDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)