Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
18/06/2021 - 11:30

Przed nami III Ekumeniczny Festiwal Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej

Parafia Ewangelicko – Augsburska Przemienienia Pańskiego od 23 do 26 czerwca organizuje III Ekumeniczny Festiwal Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej – wielokulturowość naszym dziedzictwem i przyszłością.

kościół parafii Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu
Ideą festiwalu jest przybliżenie kultury i dziedzictwa miasta Nowego Sącza. Ekumeniczny Festiwal Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej to cykl wydarzeń kulturalnych obejmujących koncerty, wykłady oraz wystawę, które odbywać się będą w najpiękniejszych kościołach Nowego Sącza. Idea ta, to przede wszystkim ukazywanie chrześcijańskiej wielokulturowości, która na ziemi sądeckiej jest obecna od wieków wraz ze wzajemnym szacunkiem i tolerancją.

W ramach festiwalu odbędą się koncerty muzyki chrześcijańskiej pięciu wyznań związanych z terenem Galicji i dawnej Rzeczypospolitej. Będą to wyznania: rzymskokatolickie, grekokatolickie, prawosławne, ewangelicko-augsburskie, ewangelicko-reformowane. Koncerty poprzedzać będzie wyjaśnianie ich treści, przygotowane przez wykonujących je artystów.                       

23 czerwca, pierwszy dzień festiwalu rozpocznie się o godz. 18

  • Koncert Inaugurujący w wyk. Chóru Cerkwi Grekokatolickiej z Krynicy Zdrój pod dyr. Tatiany Yanbukowej (miejsce - Kościół Ewangelicko-Augsburgski w Nowym Sączu) (miejsce Kościół Ewangelicko-Augsburgski w Nowym Sączu)
  • Prelekcja "Sztuka Obrządku Wschodniego na terenie Ziemi Sądeckiej" wygłosi Aleksandra Rzońca (miejsce Kościół Ewangelicko-Augsburgski w Nowym Sączu)
  • Otwarcie wystawy "Podróż Ducha o pielgrzymowaniu w dawnych wiekach" przygotowanie dr Maria Molenda (miejsce teren przy Kościele Ewangelicko-Augsburgskim w Nowym Sączu)

24 czerwca - drugi dzień festiwalu, początek o godz. 19

  • Prelekcja "Bach - piąty ewangelista?" wygłosi ks. Dariusz Chwastek (miejsce Kościół pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu) Koncert w wyk. Blanki Dembosz-Tondery (sopran) i Jakuba Woszczalskiego (organy) (miejsce Kościół pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu)

25 czerwca, trzeci dzień festiwalu, początek o godz. 18

  • Koncert w wyk. Ilony Szczepańskiej (alt) oraz orkiestry kameralnej Sinfonia Nova Ensemble pod dyr. Jakuba Kornakiewicza (miejsce Kościół Ewangelicko-Augsburski i Sądeckim Parku Etnograficznym w Nowym Sączu)

26 czerwca, czwarty dzień festiwalu, początek o godz. 18

Na Festiwal zaprasza pastor dziekan Jacek Orłowski
  • Koncert "In via Stellae. El Camino" wyk. Ensemble Vox Imaginaria: Julieta Gonzalez-Springer (sopran, kastaniety) Ryszard Lubieniecki (portatyw organowy)
     
  • Na Festiwal zaprasza pastor dziekan Jacek Orłowski


Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”