Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
14/04/2024 - 11:15

Przybywa nagrań w Sądeckiej Fonotece Powiatowej. Takiej płyty jeszcze nie było

Przybywa nagrań w Sądeckiej Fonotece Powiatowej. Właśnie ukazał się kolejna płyta. Tym razem to krążek „Suita autobusowa” nagrany przez Zespół Regionalny Dolina Popradu z Piwnicznej. Grupa działa od 1965 roku i prezentuje folklor Czarnych Górali.

To już  kolejna płyta w Fonotece Powiatowej

Ale takiego nagrania jeszcze  nie było.  Tym razem do  tych unikatowych sądeckich zbiorów trafił krążek Zespołu Regionalnego Dolina Popradu z Piwnicznej zatytułowany „Suita autobusowa”. Grupa działa od 1965 roku i prezentuje folklor Czarnych Górali.

czytaj też Nadzwyczajna dziewczyna z Nowego Sącza maszeruje po wielką sławę. Fani za nią po prostu szaleją [ZDJĘCIA][WIDEO] 

Ocalić od zapomnienia

Nagrywanie tradycyjnych pieśni, sprawia, że zwyczaje i opowieści nie pozostają jedynie w pamięci osób starszych.  Gromadzenie  kulturowego dorobku w Sądeckiej Fonotece Powiatowej sprawia że kolejne pokolenia poznają historię swoich przodków.

czytaj też Największa tragedia, która na zawsze zmieniła historię Nowego Sącza  

Dochodzą do dwóch setek

Krążek Doliny Popradu to  już 182 płyta Sądeckiej Fonotece Powiatowej.  Regionalni artyści korzystają  możliwości bezpłatnego  nagrywania płyt w profesjonalnym studio w należący, do samorządu Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury. ([email protected]) fot. Dolina PopraduDziękujemy za przesłanie błędu