Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
25/01/2017 - 16:15

Przygotowania do Synodu. Wierni zadają pytania

– Jakie zagadnienia i sprawy można zgłaszać do Komisji Przygotowawczej ds. Synodu? – pytają słuchacze Radia RDN Małopolska w audycji "W trosce o Kościół". To rozmowa z Biskupem Tarnowskim, którą tworzą także diecezjanie przesyłając pytania do Pasterza.

Cieszę się, że już pojawiają się pytania i że one będą – odpowiada biskup tarnowski Andrzej Jeż. Jak dodaje, odczuwa zaangażowanie świeckich i bardzo na nich liczy podczas Synodu. – Będzie wiele kanałów komunikowania się. W najbliższym czasie będzie już specjalna strona internetowa, która będzie obsługiwać Synod. To będzie też możliwość komunikacji wzajemnej, by przekazywać postulaty, wizje duszpasterstwa. Będzie możliwość tradycyjnej formy przekazu informacji, a więc listownej czy drogą telefoniczną – podkreśla biskup Andrzej Jeż.

Jak dodaje biskup, cała diecezja będzie mogła się wypowiedzieć, ponieważ Komisja Przygotowawcza opracowuje specjalne materiały, ankiety m.in. o tym jak wierni widzą Kościół, duszpasterstwo i czego dziś potrzebują od Kościoła.

(KB) www.diecezja.tarnow.plDziękujemy za przesłanie błędu